Den s nemocnicí: prevence pro dospělé, stanoviště pro školáky i nábor dárců kostní dřeně

Prevence, soutěže, seznámení s prostředím nemocnice, vzdělávání, ale letos také nábor do registru dárců kostní dřeně či poradna s personalistou. V pořadí již sedmý Den s nemocnicí se uskuteční v pátek 17. června 2022 od 9.00 hodin. Tentokrát s podtitulem Znovu se nadechnout. Oblíbená akce se koná po dvouleté covidové pauze. V areálu nemocnice bude k vidění obří model plic, o možnostech prevence, odvykání kouření i případných obtíží se budou moci zájemci poradit s odborníky z oddělení tuberkulózy a respiračních nemocí. Správnému dýchání, ukázkám cvičení a dalším novinkám se budou věnovat fyzioterapeuti rehabilitačního oddělení.

Připraveno je preventivní vyšetření ledvin, ukázky první pomoci, nácvik samovyšetření prsu na modelu, pro mladší i starší školáky pak tradičně bohatý program s řadou stanovišť a možností prohlídky některých odborných pracovišť.