Do práce na kole: zaměstnanci najezdili bezmála osm tisíc kilometrů

Do květnové výzvy DO PRÁCE NA KOLE se přihlásily a kilometry sbíraly tři desítky zaměstnanců Vsetínské nemocnice. Dohromady se jim podařilo nachodit či najezdit 7 977 km. Jak prozradily oficiální statistiky, ušetřili tak 1276,3 kg emisí CO2 oproti cestám autem a bylo ušetřeno 64 stromů pro absorbci CO2. Zlepšila se i kondice, což je hlavní myšlenkou ROKU V POHYBU, který nemocnice letos vyhlásila.

Ke kampani DO PRÁCE NA KOLE se Vsetínská nemocnice připojila již počtvrté. A nezahrnovala jen cesty na kole, ale dle pravidel organizátorů také pěšky nebo poklusem. Zúčastnění mohli zdarma využít i takzvané akce na triko: ve Vsetíně například plavání v lázních či registraci v Masarykově veřejné knihovně. „V rámci směnného provozu je využití těchto akcí mnohem náročnější. Když byla společná vyjížďka na Čarabovskou, měla jsem právě noční,“ komentovala s úsměvem laborantka Iveta Vranáková, která se stala nejúspěšnější účastnicí z řad nemocničních zaměstnanců. Dodala, že do práce chodí pěšky nebo právě na kole, často ještě přidá i cyklovýlet po práci. „Ráda jezdím trasu do Lazů pod Makytou a zpět přes Soláň, ale oblíbených cyklotras je mnohem více,“ doplnila.

Do výzvy se kromě jejího OKB zapojili cyklisté z lékárny, hematologického a transfuzního oddělení, ortopedie, chirurgie, dětského a dalších oddělení. V rámci družstev bylo nejúspěšnější pracoviště zdravotních pojišťoven, tým dohromady najezdil 1600 km. Na dalších příčkách se umístily týmy OKB, Lékárna DUO, Ortopedie a tým Rychlostí RTG paprsku.

V rámci ROKU V POHYBU Vsetínská nemocnice testuje různé sportovní aktivity. Vyzkoušeli jsme již bruslení, alpining, bosu, trampolínky, vystoupali jsme na zámeckou věž. V létě nás čeká jóga na paddleboardu na přehradě Bystřička. Důležitost pohybu zdůrazňujeme v rámci preventivních akcí, workshopů a přednášek a věnovat se mu budeme i v rámci nadcházejícího DNE S NEMOCNICÍ, který se uskuteční 14. června.