Gynekologicko-porodnické oddělení má novou vrchní sestru

Gynekologicko-porodnické oddělení Vsetínské nemocnice má novou vrchní sestru, Bc. Petra Kašparová vystřídala Bc. Milenu Fuskovou. „Paní Fusková vedla ošetřovatelský tým gynekologicko-porodnického oddělení šestnáct let a patří jí velké poděkování za její práci. Paní Kašparové, která uspěla ve výběrovém řízení, přeji hodně pracovních úspěchů, jí i jejím kolegům, ať se oddělení i nadále rozvíjí a pomáhá ženám z celého našeho regionu,“ komentoval náměstek pro ošetřovatelskou péči Mgr. Pavel Šupka.

Bc. Milena Fusková oslavila v letošním roce významné pracovní výročí, čtyřicet let práce pro Vsetínskou nemocnici. Nastoupila v roce 1979 jako ženská sestra u lůžka. Následně pracovala jako porodní asistentka na porodním sále, poté jako staniční a od roku 2003 až do odchodu do penze jako vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení. Při zaměstnání absolvovala bakalářské studium, podílela se na přípravě mnoha akcí v rámci Nadačního fondu pro rozvoj vsetínské porodnice. V roce 2015 byla oceněna jako Pracovník roku ve zdravotních službách Zlínského kraje. „Je to krásná, i když velmi náročná práce,“ komentovala Milena Fusková.

Bc. Milena Fusková

Její nástupkyně Bc. Petra Kašparová má působením ve Vsetínské nemocnici již také mnohaleté zkušenosti: nastoupila v roce 1998 a do roku 2016 pracovala jako porodní asistentka na porodním sále. Po další více než dva roky působila v soukromém gynekologickém zařízení. „Ráda bych se zaměřila nejen na oblast porodnictví, ale také na zviditelnění gynekologie,“ uvedla nová vrchní sestra.

Gynekologicko-porodnické oddělení prošlo v uplynulých deseti letech řadou změn, na jejichž financování se ve velké míře podílel také Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice se svými aktivitami. Obnovila se lůžka, novorozenecké postýlky, vybavení nábytkem, mycí a přebalovací boxy se speciálními umyvadly pro hygienu novorozence, vznikl rodinný porodní pokoj, nový vzhled získaly i další místnosti na porodních sálech. Na stanici šestinedělí jsou výhřevné moduly, ale také klimatizace, nově má oddělení i nadstandardní pokoj.

Další informace o GYNEKOLOGICKO-PORODNICKÉM oddělení zde.