Hokej na dřeň 3: další čtyři desítky potenciálních dárců

Hokej na dřeň 3 přivedl do registru 41 potenciálních dárců kostní dřeně, kteří mohou dát naději k záchraně života nemocných s leukémií či dalšími závažnými poruchami krvetvorby. Hráči Vsetína navíc nastoupili ve speciálních dresech, výtěžek internetové aukce podpoří nákup vybavení pro novou internu.

Na zimním stadionu na Lapači vstup do registru zajišťoval tým hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice v čele s primářkou MUDr. Janou Pelkovou, přijela i známá propagátorka dárcovství kostní dřeně, paní Zdenka Wasserbauerová. „Transplantace kostní dřeně je pro nemocné často jediná šance na záchranu života, proto je vstup do registru tak důležitý. V posledních letech transplantace pomohla i dvěma dětem ze zdejšího regionu Kubíkovi z Ratiboře a Kačence z Hošťálkové,“ připomenula Zdenka Wasserbauerová.

„Jako studentka zdravotní školy vím, jak je dárcovství kostní dřeně důležité, proto jsem se přišla zapsat do registru,“ uvedla osmnáctiletá Alžběta Pechancová. Právě osmnáct let je nejnižší možný věk pro zápis do registru.  Český národní registr dárců kostní dřeně, se kterým Vsetínská nemocnice spolupracuje, pak přijímá zájemce o vstup do věku 35 let.

Třetí pokračování akce Hokej na dřeň oslovilo fanoušky nejen ze Vsetínska. „Když přijedeme na návštěvu za rodinou, rádi se přijdeme podívat na hokej. O vstupu do registru jsem uvažovala už dávno, teď jsem využila této možnosti,“ vysvětlila Eva Jirásková z Olomoucka.

Vsetínský hokejový klub již tradičně připravila perfektní zázemí pro nábor do registru. Nechal vyrobit speciální dresy, ve kterých se hráči představili na ledě. Dresy je možné do 26. února 2018 získat v internetové dražbě na www.sportovniaukce.cz. Výtěžek, jak již bylo uvedeno, poputuje na projekt Společně pro novou internu, jejímž cílem je pomoci s nákupem vybavení pro nejnovější pavilon. „Jsem rád, že třetí pokračování Hokeje na dřeň oslovilo opět řadu potenciálních dárců. Za tři roky konání akce jich už bude ke sto padesáti. Věřím, že se v aukci prodají i všechny dresy a podpoří nemocnici,“ komentoval jednatel VHK Vsetín Daniel Tobola.

Internetová aukce dresů: http://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/913

 

Další fotografie z akce: 

« 1 z 3 »