Kolektivní smlouva zajistí navýšení tarifů i příspěvků za směnnost

Zvýšení příplatku za směnnost o tisíc korun pro nelékařský zdravotnický personál pod odborným dohledem a dělníky pracující v nepřetržitém pracovním režimu a šestiprocentní nárůst mzdových tarifů. To zaručuje zaměstnancům naší nemocnice nová kolektivní smlouva na rok 2022, kterou v úterý 21. prosince 2021 podepsala předsedkyně představenstva Ing. Věra Prousková a zástupkyně odborových organizací. Za Profesní odborovou unii zdravotnických pracovníků (POUZP) v naší nemocnici jednala Lucie Kotrlová, DiS. a za Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče (OSZSP ČR) Romana Mucsková.

„Aktuálně připravujeme i další novinky, například stravenkový paušál, který zajistí příspěvek na stravování všem zaměstnancům, tedy i těm, kteří dosud nečerpali možnosti dotovaných obědů u nás v nemocnici. Zapotřebí je dokončit ještě administrativní náležitosti,“ nastínila Ing. Věra Prousková.

Připomenula, že zachován zůstává příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění (nově doplňkové penzijní spoření). Tento benefit využívá v nemocnici více než 400 zaměstnanců. Díky pozitivním výsledkům hospodaření rozhodlo představenstvo v říjnu letošního roku o mimořádném jednorázovém příspěvku ve výši šest tisíc korun, za celý kalendářní rok tak mohl zaměstnanec od nemocnice získat až dvanáct tisíc korun.

Letošní novinkou je podpora návratu do zaměstnání z mateřské či rodičovské dovolené před třetím rokem dítěte, kde příspěvek činí až pět tisíc korun měsíčně. Možnost čerpat jej mají zaměstnanci až do června roku 2022.

Již třetím rokem využívají zaměstnanci výhody benefitního programu – systému Cafeterie, na který byla v letošním roce alokována částka 5 milionů korun. Z těchto příspěvků mohou nakupovat nejen v Lékárnách DUO, ale využít také na sport, dovolenou či kulturu. V průměru tak mohl zaměstnanec vyčerpat bezmála patnáct tisíc korun.