Cookie Consent by Free Privacy Policy website Modrý a růžový kočárek: benefiční baňka podesáté podpoří porodnici - VSETÍNSKÁ NEMOCNICE a.s.

Modrý a růžový kočárek: benefiční baňka podesáté podpoří porodnici

Benefiční baňky pro vsetínskou porodnici slaví první kulaté jubileum. Tento symbol podpory již podesáté ozdobí vánoční stromky po celém regionu. Ke koupení budou 2. prosince 2022 na mikulášských trzích před Domem kultury ve Vsetíně. Budou mít podobu modrého a růžového kočárku, za jeden kus zájemci zaplatí sto padesát korun.

Pro letošní Vánoce je vyrobeno tisíc kusů benefičních baněk. Kvůli stoupajícím výrobním nákladům vzrostla cena, ale i přesto o ně zřejmě bude veliký zájem. „Jsme vůbec rádi, že se podařilo záměr letos zrealizovat a výrobce dokázal obstarat materiál, kterého je nedostatek. Děkujeme všem, kteří nás nákupem baněk podpoří, ale zároveň se už dopředu omlouváme všem, na které se nedostane,“ uvedl za Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice MUDr. Martin Janáč, zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Vsetínské nemocnice. Zároveň připomenul, že kočárek bude i na etiketě benefičního porodnického ležáku z produkce pivovaru Valášek. Ten bude v prodeji těsně před vánočními svátky.

Výrobcem půvabných benefičních baněk je již tradičně IRISA Vsetín, výtěžek putuje Nadačnímu fondu pro rozvoj vsetínské porodnice. A stejně jako v roce minulém je mají zdravotníci v plánu použít na vzdělávání. „Velmi se nám osvědčil model, kdy pořádáme zajímavé odborné kurzy přímo ve Vsetíně, zveme si přednášející přímo k nám, proškolíme řadu zaměstnanců najednou, což nám pomáhá při zavádění novinek a rozšiřování služeb,“ vysvětlil MUDr. Janáč. Díky těmto aktivitám je ve vsetínské porodnici k dispozici oblíbená ženská napářka, využívání šátků rebozo nebo tejpování, tedy metod, které pomáhají těhotným i ženám po porodu.

Vůbec prvním vzorem byla miminka v modré a růžové barevnosti, následovala batolata, kapříci, bačkůrky a mnoho dalších motivů. Vloni byli symbolem porodnických Vánoc andělé s flétnou v modré a růžové barevnosti. Zájem je získat byl mimořádný, tisícovka baněk si našla své majitele během několika hodin. Ostatně slovo Anděl se skloňovalo v covidové době velmi často, jako symbol obětavosti a nasazení zdravotníků.