Na první miminko jsme si počkali do 2. ledna

První miminko roku 2021 se ve Vsetínské nemocnici narodilo 2. ledna v 5.01 hodin. Chlapec se jmenuje Patrik Juřička, při narození měl 3.500 g. Narodil se mamince Veronice Adamcové, která bydlí v Pulčíně. Doma na malého brášku čeká ještě šestiletá sestřička.

V loňském roce provedli zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje celkem 5097 porodů, počet porodů tedy ve srovnání s rokem 2019 vzrostl o 47. Ve Vsetínské nemocnici zaznamenali za loňský rok 791 porodů, jejich počet meziročně o 73 porodů poklesl. Do statistik je v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně za rok 2020 zapsáno celkem 2160 porodů, tedy o 84 více než v předchozím roce. V Uherskohradišťské nemocnici provedli loni 1502 porodů, což je ve srovnání s předchozím rokem o 29 porodů více.  V Kroměřížské nemocnici provedli loni 644 porodů, o pět porodů více než v roce předchozím.