Nárůst počtu nemocných, omezení provozu dětského oddělení

Vsetínská nemocnice dočasně uzavírá lůžkovou část dětského oddělení v pavilonu K. Důvodem je nárůst počtu pracovních neschopností. Ambulance a lékařská pohotovostní služba pro děti zůstávají k dispozici. Provozu porodnice se omezení nijak nedotknou, zajištěn je i provoz novorozenecké stanice.

  • Dětští pacienti, kteří budou vyžadovat ošetření z důvodu úrazu či dalších akutních chirurgických onemocnění, budou ošetřeni na chirurgické ambulanci.
  • S běžnými zdravotními problémy se rodiče mohou obrátit na dětskou pohotovost, jejíž provoz je prodloužen až do 22.00 hodin. V pracovní dny je zajištěna od 17.00 do 22.00 hodin, v sobotu a neděli od 8.00 do 22.00 hodin. Funguje v přízemí polikliniky, vstup samostatným vchodem.
  • V případě závažných zdravotních potíží, kdy bude přivolána záchranná zdravotní služba (RZP), budou děti převáženy do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Nemocnice zaznamenala v posledních dnech nárůst počtu nemocných napříč všemi pracovišti. „Během včerejška přibylo nemocných pracovníků. Dnes máme nahlášeny pozitivní antigenní testy u dalších zaměstnanců. Počet nemocných už atakuje stovku. Pracovní neschopnosti ale nejsou jen ve spojení s aktuální koronavirovou nákazou či její omikronovou verzí. Mnohé jsou dlouhodobějšího charakteru, projevuje se vyčerpání, opakované infekce,“   vysvětluje náměstek pro personální řízení, člen představenstva Ing. Martin Pavlica.

Ve Vsetíně 28. 1. 2022