Nemocnice chystá sanitářský kurz, nabízí i práci

Sanitářům nabízíme uplatnění na centrálních operačních sálech, ale i lůžkových odděleních a dalších pracovištích. Pokud nemáte potřebnou kvalifikaci, můžete se přihlásit do právě připravovaného sanitářského kurzu. Pro budoucí zaměstnance je zdarma.

V sanitářském kurzu se účastníci dozvědí informace o provozu zdravotnických zařízení, získají základy epidemiologie, ochrany zdraví, bezpečnosti práce, seznámí se s etickými a právními aspekty zdravotnické profese, naučí se poskytovat první pomoc, budou ovládat základy ošetřovatelské péče. Teoretická i praktická výuka probíhá v prostorách Vsetínské nemocnice.

Účastníky čeká sto hodin teoretické a teoreticko-praktické výuky a osmdesát hodin praxe. „Akreditovaný kvalifikační kurz sanitář je zakončen závěrečnou zkouškou z praktické části a ústní zkouškou z teorie,“ informuje personalistka Milena Štíchová, na kterou se zájemci mohou obracet s případnými dalšími dotazy. „Nejčastěji dotazy směřují k podmínkám účasti v kurzu a možnostem uplatnění,“ komentuje personalistka s tím, že zapotřebí je věk minimálně 18 let, alespoň základní vzdělání, dobrý zdravotní stav, očkování proti žloutence typu B, případně alespoň zahájené očkování.

Své přihlášky mohou zájemci posílat do 19. 9. 2022 na personální oddělení Vsetínské nemocnice, tel. 571 818 108, stichova@nemocnice-vs.cz. Kurz samotný se bude konat od 26. 9. do 14. 11. 2022, cena je 5950 Kč. „Budoucím zaměstnancům, kteří se zaváží pracovat v nemocnici alespoň jeden rok, může být kurz poskytnut zdarma,“ vysvětluje personalistka.