Nemocnice uspěla v anketě Férový zaměstnavatel

Vsetínská nemocnice patří k vítězům desátého ročníku ankety Férový zaměstnavatel, kterou pořádal Zlínský kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje. Ocenění převzal ředitel nemocnice Ing. Martin Pavlica.  

Vsetínská nemocnice se představila v kategorii Ostatní veřejnoprávní subjekty, kde se hodnotila spolupráce se zaměstnanci, státní správou, organizacemi v regionu, ale také odpovědnost za bezpečí zaměstnanců či jejich rozvoj. „Je všeobecně známé, že situace na trhu práce ve zdravotnictví je v celé republice problematická. O to více musíme věnovat pozornost právě personální oblasti. Prezentujeme se jako nemocnice rodinného typu v srdci Valašska a snažíme se přivést do tohoto regionu odborníky, kteří zde budou žít, pracovat, pečovat o pacienty. Klademe důraz na to, aby mladí absolventi měli individuální přístup, umožňujeme jim rozvoj a vzdělávání, nabízíme mimořádné podmínky. Pracujeme ale i na mnoha dalších projektech, dlouhodobě motivujeme gymnazisty ke studiu medicíny, ale také žáky základních škol ke studiu zdravotnických oborů,“ komentoval ředitel Vsetínské nemocnice Ing. Martin Pavlica.

Nemocnice nabízí zaměstnancům systém benefitů, angažuje se ve vzdělávání, připravuje společné akce, podporuje oblast prevence. „Letošek je pro nás náročným rokem, kdy realizujeme rozsáhlé projekty, ať již v oblasti výstavby, nákupu nového vybavení, tak informačních technologií. I toto ocenění vnímáme jako ocenění práce nejen personalistů, ale všech našich lidí,“ dodal ředitel nemocnice s tím, že jej potěšila závěrečná zpráva, ve které nemocnice získala v součtu ze 120 možných bodů celkem 111,5.

Oceněným blahopřál hejtman

Slavnostní vyhlášení vítězů 10. ročníku ankety Férový zaměstnavatel Zlínského kraje se uskutečnilo ve čtvrtek 14. září 2023 v Kongresovém centru Zlín. Ocenění zástupcům vítězných firem předali hejtman Radim Holiš, statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová a ředitelka Krajské hospodářské komory Zlínského kraje Renata Brázdilová.

„Děkuji všem zaměstnavatelům, kteří pro své zaměstnance dělají něco navíc. Něco, co jim nepředepisuje zákon, co nemají povinné, ale co dělají dobrovolně, aby se jejich zaměstnanci v práci cítili dobře a aby do ní rádi chodili. Velmi si toho vážíme, a proto také vyhlašujeme tuto anketu, abychom jejich přístup ocenili,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Anketu organizuje Zlínský kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje, Úřadem práce ČR – Krajskou pobočkou ve Zlíně a Regionální radou Českomoravské konfederace odborových svazů Zlínského kraje.

U přihlášených organizací hodnotila komise například to, zda svým zaměstnancům poskytují benefity, jestli podporují prorodinné aktivity, zaměstnávají osoby se zdravotním postižením nebo jakým způsobem podporují společenskou odpovědnost.

Vítězové
Kategorie A1 (zaměstnavatelé do 50 zaměstnanců včetně) – Agama PRO s.r.o
Kategorie A2 (zaměstnavatelé od 51 do 250 zaměstnanců včetně) – PSG Construction a.s.
Kategorie A3 (zaměstnavatelé s 251 a více zaměstnanci) – Fatra, a.s.
Kategorie B4 (ostatní veřejnoprávní subjekty) – Vsetínská nemocnice a.s.
Zvláštní cena za společenskou zodpovědnost – 1. VALAŠSKÁ DÍLNA s.r.o.

Všechny zúčastněné firmy obdržely jako zpětnou vazbu závěrečné zprávy s hodnocením, které mohou využít jako motivaci pro další zlepšení do budoucna.

S využitím tiskové zprávy Zlínského kraje

Fotogalerie: