Nemocnice spouští parkovací systém u polikliniky

O půlnoci ze 14. na 15. září 2023 bude spuštěn závorový systém u polikliniky. Jak již bylo avizováno, každá započatá hodina parkování přijde na 20 Kč, přitom prvních třicet minut je zdarma. Úhradu je možné provést v parkovací pokladně pod schody u lékárny, na úrovni parkovací plochy.

V počátku provozu systému bude možné platit pouze hotovostí, použití platebních karet se připravuje. Pro vozidla přepravující osoby tělesně postižené jsou k dispozici parkovací místa mimo zpoplatněný úsek.

Důvodem zpoplatnění byla snaha umožnit pacientům parkování: prostor u budovy polikliniky byl v podstatě poslední větší neplacenou plochou v centru Vsetína a využívali jej řidiči často k celodennímu, někdy i vícedennímu odstavení vozidla. „Pacienti, často seniorského věku, špatně pohybliví, matky s nemocnými dětmi tak neměli při návštěvě polikliniky mnohdy šanci zaparkovat. Proto jsme se rozhodli situaci řešit formou zpoplatnění užívání plochy a prostor vjezdu a výjezdu opatřit obdobným vjezdovým systémem, který už řadu let funguje v hlavním nemocničním areálu,“ vysvětlil ředitel Vsetínské nemocnice Ing. Martin Pavlica.