Nevstupujte do areálu bez respirátoru či chirurgické roušky

VSTUP DO AREÁLU:

V návaznosti na Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví MZDR 15757/2020-45/MIN/KAN se s účinností ode dne 1. března 2021 zakazuje pohyb a pobyt v areálu Vsetínské nemocnice a.s. bez adekvátních ochranných prostředků dýchacích cest, jakými jsou:

• respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky, včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95),
  • zdravotnická obličejová maska – chirurgická rouška nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének,
  • nepřípustné jsou improvizované ochrany dýchacích cest, jako např. plátěné rouška, šála, šátek apod.

VSTUP DO AMBULANCÍ, ČEKÁREN, AMBULANTNÍ PROVOZŮ S RESPIRÁTOREM:

Při vstupu do ambulancí, čekáren a obecně všech ambulantních provozů, kde je poskytována ambulantní péče, je za adekvátní ochranu dýchacích cest považován respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky, včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95). Stejné ochranné pomůcky jsou vyžadovány při vstupu do lékárny, bistra, nemocniční jídelny.

Při pohybu v areálu a zejména uvnitř budov:

•  dodržujte stanovené rozestupy,
  • využívejte rozmístěné dávkovače na dezinfekci rukou,
  • řiďte se pokyny zaměstnanců nemocnice a informačními cedulemi.

NÁVŠTĚVY NA LŮŽKOVÝCH ODDĚLENÍCH:

V nemocnici rovněž trvá zákaz návštěv (až na stanovené výjimky). Podrobně viz https://nemocnice-vs.cz/pacient/informace-pro-pribuzne/

Děkujeme za respektování těchto nařízení.

Aktualizováno 1. 3. 2021
Ing. Libor Czeffer, manažer kvality