Očkování proti covidu-19 ve Vsetínské nemocnici končí

Z areálu Vsetínské nemocnici mizí vývěsky, které směřovaly k očkovacímu centru. Očkování proti covidu-19 ve Vsetínské nemocnici k 15. březnu 2023 končí. Důvodem je minimální zájem veřejnosti, v posledních dvou týdnech tuto službu využilo jen sedm osob.

„Vzhledem k minimálnímu a stále klesajícímu zájmu o vakcinaci proti onemocnění covid-19 jsme se rozhodli ukončit činnost očkovacího centra. Pokud se najdou další zájemci o očkování, mohou se obrátit na svého praktického lékaře,“ informoval ředitel Vsetínské nemocnice Ing. Martin Pavlica.

Testování na covid-19 ve Vsetínské nemocnici k dispozici i nadále, a to v rámci infekční ambulance, která pracuje v náhradních prostorách pavilonu C (stará interna). Antigenní rychlotesty a PCR odběry indikované lékařem, jakož i PCR preventivní se nadále provádějí v pondělí a ve čtvrtek od 7.00 do 8.30 hodin.

Pokračuje i testování protilátek proti covid-19: jedná se o sérologický test z žilní krve, který není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Ale i v tomto případě již bez nutnosti objednání, předchozí rezervace. K odběrům může zájemce přijít do ambulance na oddělení klinické biochemie ve středu od 9.00 do 13.00 hodin. Zjištění protilátek je zpoplatněno částkou 484 Kč, s vystavením certifikátu se pak jedná o částku 603 Kč.