Omezení provozu dětského oddělení

Z důvodu vysoké nemocnosti personálu na Dětském oddělení omezuje Vsetínská nemocnice od pondělí 11. října 2021 provoz ambulantního a lůžkového oddělení na dobu čtrnácti dnů. Tuto dobu pak využije na malování a drobné opravy oddělení. Provozu porodnice se opatření nijak nedotknou.

„Plánovaná revitalizace dětského oddělení zahrnuje malování, úpravu elektroinstalace a další drobné úpravy, které vidíme jako nezbytné pro spokojenost našich malých pacientů,“ říká náměstek pro léčebnou péči MUDr. Martin Metelka.

• Pacienti, kteří budou vyžadovat ošetření z důvodu úrazu či dalších akutních chirurgických onemocnění, budou ošetření na chirurgické ambulanci.
  • Novorozenecká stanice je zajištěna dětským lékařem v ústavní pohotovostní službě.
  • V případě závažných zdravotních potíží, kdy bude přivolána záchranná zdravotní služba (RZP), budou děti převáženy do Krajské nemocnice T. Bati.
  • S běžnými zdravotními problémy se rodiče mohou obrátit také na dětskou pohotovost, která bude v době omezení dětského oddělení prodloužena.  V pracovní dny bude zajištěna od 17.00 do 22.00 hodin, v sobotu a neděli od 8.00 do 22.00 hod.