On-line koncert Darebandu podpoří veřejnou sbírku

On-line přenos koncertu kapely Dareband, který se uskuteční ve čtvrtek 25. února 2021 od 19 hodin, bude mít i benefiční rozměr: upozorní a podpoří veřejnou sbírku vyhlášenu nedávno Vsetínskou nemocnicí.

Veřejně prezentovat a realizovat kulturní akce stále není díky epidemické situaci možné. A tak se pracovníci vsetínského Domu kultury za finanční podpory Města Vsetín rozhodli pro následující měsíce zprostředkovat svým návštěvníkům a příznivcům kulturu skrze on-line živé přenosy koncertů, které nabídne cyklus s názvem Z kulturáku do obýváku. Jak uvedla Mgr. Klára Blažková, bude možné kulturní setkání sledovat zdarma na facebookové stránce DK Vsetín. Koncert Darebandu celý cyklus zahájí, 11. března 2021 pak z malého sálu Domu kultury zahrají a zazpívají Kamila Polonyová s Danielem Jakubíkem a hosty. Další program budou pořadatelé postupně upřesňovat.

„Těmito přenosy se snažíme vyplnit již téměř půlroční kulturní vzduchoprázdno a navázat prostřednictvím on-line živých přenosů kontakt se všemi, kterým chybí živá hudba, setkávání se a kulturní život. Plánujeme je na každý druhý čtvrtek, vždy od 19 hodin. On-line přenosy koncertů z kulturáku však budou mít i další rozměr. Součástí streamu bude chat s umělci a také upozornění na vybranou dobročinnou sbírku,“ přiblížila Petra Vaňková, jednatelka Domu kultury.


V průběhu čtvrtečního živého vysílání budou účinkující upozorňovat na veřejnou sbírku, kterou nedávno vyhlásila Vsetínská nemocnice pro sestru oddělení následné péče Martinu Bučkovou. Ta se po tragickém úmrtí manžela ocitla těsně před Vánocemi sama se čtyřmi malými dětmi. Každý, kdo by chtěl Martině, Elišce, Vojtíškovi, Martince a Ondráškovi pomoci, tak může učinit zasláním libovolné částky do oficiální veřejné sbírky na účet 1387907823/2700. 

Pro zahraniční platby: IBAN: CZ9627000000001387907823 , SWIFT: BACXCZPP

Další informace v tiskové zprávě ZDE.