Po dobu koncertu se vybralo 29 tisíc pro Martinu a její děti

I z Francie či Karibiku sledovali diváci on-line živý přenos vsetínského koncertu kapely Dareband. V jeho průběhu přibylo na účet veřejné sbírky, kterou Vsetínská nemocnice vyhlásila pro Martinu Bučkovou a její rodinu, dohromady 29 tisíc korun od tří desítek dárců. Děkujeme kapele Dareband, Domu kultury Vsetín a Městu Vsetín za podporu této akce a samozřejmě také všem, kteří se dívali a přispěli.

Více v tiskové zprávě Domu kultury Vsetín:

Ve čtvrtek 25. února odstartovala vystoupením kapely Dareband série živých přenosů z malého sálu Domu kultury Vsetín s názvem Z kulturáku do obýváku. V těchto přenosech se budou každý druhý čtvrtek v nadcházejících měsících představovat hudební kapely a interpreti rozličných žánrů. Koncerty jsou přenášeny na Facebookové stránce Domu kultury Vsetín a jsou realizovány za finanční podpory Města Vsetín.

„Oslovit kapelu Dareband byla skvělá volba. V jejich bohatém hudebním programu doplněném o zkušené a vtipné průvodní slovo basáka Dana Káčera, který pohotově komunikoval s fanoušky prostřednictvím chatu, nebyla žádná slabá chvilka. Atmosféra se velmi podobala živému koncertu, i když v malém sále vsetínského domu kultury byli v danou chvíli pouze lidé z tvůrčího týmu a muzikanti. Z kapely rychle opadla počáteční nervozita a muzikanti se na pódiu příjemně uvolnili,“ uvedl za realizační tým DK Zdeněk Holoubek.

O široké posluchačské přízni kapely Dareband svědčí také čísla z jejich streamovaného koncertu, který současně sledovalo v daný okamžik živě na 370 lidí. Pár hodin po odvysílání premiéry na Facebooku DK už čísla překonala hranici šest tisíc zhlédnutí.

„Odezva, v podobě takřka 400 nesmírně povzbudivých a pozitivních komentářů, pozdravů, díků směrem ke kapele za krásné písničky, organizátorům za pěkný večer a komplimenty ke zvuku a technické stránce provedení přenosu, nám všem realizátorům akce dodala novou energii a sílu v této kulturně „vzduchoprázdné“ době. Sledovali jste nás nejen na Vsetíně a z různých koutů Valašska, ale přicházely nám reakce také z Chocně, Olomouce, České Sibiře, Uherského Hradiště, Plzně, Brna, Zlína, Čeladné, z jižních Čech, Krkonoš, Prahy, Tachova, Kroměříže, Pálavy, ze sousedního Slovenska, Německa, ba dokonce i z Francie a Karibiku,“ upřesnila Petra Vaňková, jednatelka Domu kultury.

Mezi komentáři byl také vzkaz od rodiny, které byla určena dobročinná veřejná sbírka vyhlášená Vsetínskou nemocnicí na pomoc její pracovnici v důsledku tragické rodinné události, na kterou jsme během přenosu upozorňovali. „Celá rodina Bučkova Vás sledujeme a z celého srdce za tento krásný DAR děkujeme! Zdraví rodina Bučkova. Hraje Vám to perfektně,“ napsala Ivana Bučková. A že i toto poslání koncertu bylo splněno, deklaruje výsledek: V průběhu koncertu a následujících minut přibylo na konto veřejné sbírky více než 29 000 Kč od tří desítek dárců.

Poděkování přidala i ředitelka Vsetínské nemocnice, zřizovatele sbírky, Ing. Věra Prousková: „Děkujeme za propagaci naší sbírky i poděkování zdravotníkům, které zaznělo v průběhu večera. Byl to příjemný kulturní zážitek, který potěšil řadu sledujících. Kapela Dareband byla výborná a živý přenos zvládla na jedničku.“

O své dojmy se za kapelu Dareband po skončení on-line koncertu podělil basista a průvodce večerem Daniel Káčer: „Za sebe musím říct, že ze začátku jsem byl hodně nervózní, protože jsem nevěděl, do čeho jdeme. Ale po několika písních se to zlomilo a myslím, že panovala super atmosféra. Moc mi pomohly zvukové efekty smíchu a potlesku, a také vždy překvapily a potěšily vzkazy od fanoušků. Takže spokojenost, realizační tým pracoval na jedničku a myslím, že jsme si to ve finále opravdu užili. Přiznám se, že tak spokojený jsem už z koncertu dlouho neodcházel.“

Další on-line koncert připravujeme na 11. března v 19 hodin, kdy bude hostem mladá zpěvačka Kamila Polonyová s Danielem Jakubíkem. Těšit se můžete na jejich novou tvorbu i na chat s oběma umělci.

ZÁZNAM KONCERTU DAREBANDU ZDE: www.facebook.com/dkvsetin/videos/1487878888085194

Mgr. Klára Blažková, www.dkvsetin.cz