Poděkování našim zdravotníkům za nasazení v boji proti COVID-19 předal hejtman ZK

Pětici zdravotníků Vsetínské nemocnice ocenilo vedení Zlínského kraje za nasazení v boji proti COVID-19. Všem zaměstnancům zdravotnických zařízení z celého kraje pak patřily tóny symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast v podání Filharmonie B. Martinů. Koncertní poděkování se konalo v pátek 20. srpna 2021 v prostorách platformy 14/15 Baťova institutu ve Zlíně. Za účasti hejtmana Ing. Radima Holiše, vedení kraje i jednotlivých nemocnic.

Za Vsetínskou nemocnici byli k ocenění nominováni primář ARO MUDr. Marek Proksa, vedoucí lékař interní JIP MUDr. Jiří Kourek, vrchní sestra ARO Zdeňka Gajdošová a staniční sestry Elena Vaculíková a Milena Jurajdová. „Ocenění si cením, vnímám jej jako poděkování celému týmu, především zdravotníkům přímo u lůžka. Covidová doba byla pro nás velmi náročná, největší zkouška, kterou jsem si za pětadvacet let v nemocnici prošla. Doufám, že už nás další vlna v takové míře nečeká. Na druhou stranu nám přinesla řadu profesních zkušeností, už víme, jak k takové situaci přistoupit a jak postupovat,“ komentovala Zdeňka Gajdošová.

„Děkujeme za příjemný večer, který se uskutečnil v netradičních, venkovních prostorách platformy 14/15 Baťova institutu ve Zlíně. Ocenění patřilo všem, kteří pečovali o pacienty s koronavirem, tedy nejen zdravotníkům, ale i studentům, vojákům, pedagogům zdravotnické školy i dalším, kteří nám v náročné době pomáhali a nadále pomáhají,“ uvedl náměstek pro personální řízení, člen představenstva Ing. Martin Pavlica.

Zdravotníci Vsetínské nemocnice pečovali o více než tisícovku pacientů s koronavirem, bezmála dvě stovky pacientů se závažnými zdravotními komplikacemi byly hospitalizovány na jednotkách intenzivní péče, stovka lidí v nejzávažnějších stavech na umělé plicní ventilaci.

Foto: Jiří Balát, Zlínský kraj

Další fotografie ve fotogalerii: