Cookie Consent by Free Privacy Policy website Pohyb je lék: beseda s fyzioterapeutkou přinese odpovědi i tipy na cvičení - VSETÍNSKÁ NEMOCNICE a.s.

Pohyb je lék: beseda s fyzioterapeutkou přinese odpovědi i tipy na cvičení

Všichni víme, že se máme hýbat, ale co nám pohyb opravdu přináší? Jaké jsou benefity a může být pohyb také lékem? Na tyto a mnohé další otázky bude odpovídat vedoucí fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení Vsetínské nemocnice Mgr. Pavlína Matějčková na besedě nazvané POHYB JE LÉK. Připraveny má také zajímavé kazuistiky z rehabilitace u pacientů s vyhřezlou ploténkou, návody a tipy na cvičení.

Setkání se uskuteční ve čtvrtek 11. ledna 2024 od 17.00 hodin ve společenském sále Masarykovy veřejné knihovny na Dolním náměstí ve Vsetíně. Akce je součástí celoroční projektu Vsetínské nemocnice Rok v pohybu.

„Pohyb může být lékem nejen v rámci rehabilitace svalů, kostí a kloubů, ale má také významné antidepresivní účinky, pozitivní vliv na metabolický a kardiovaskulární systém. Všichni to víme, ale ne všichni toho využíváme a správně tento lék konzumujeme,“ vysvětluje Mgr. Pavlína Matějčková a otevírá téma, které je zapotřebí slyšet právě začátkem roku, kdy si klademe různá předsevzetí a závazky. „Doba na nás všechny klade zvýšené nároky, digitalizace postupuje, sedíme déle u počítače, na pohyb myslíme stále méně, neuvědomujeme si dostatečně, jak je pro nás důležitý. Když se již rozhodneme, často nás odradí první překážky. Ostatně každý z nás máme svou vlastní překážku, někdy je zkrátka zapotřebí začít znovu a lépe. Motivace k pohybu je pro každého z nás jiná a my se společně pokusíme tyto cesty nalézt,“ dodává fyzioterapeutka.

Rok v pohybu

Rok 2023 byl Rokem rezonance, jeho cíle se podařilo naplnit. „Centrální myšlenkou roku 2024 je pohyb. Pohyb, který díky moderní technice umíme mapovat již před narozením, a to s největším možným rozlišením. Pohyb, který vracíme pacientům po úrazech nebo se závažnou diagnózou. Pohyb, který je důležitou součástí prevence,“ nastínil ředitel nemocnice Ing. Martin Pavlica.

Pohybové aktivity se promítnou do akcí pro zaměstnance i pro veřejnost, přednášek a besed. Kromě již zmíněné besedy je na leden naplánováno také bruslení a jóga pro zaměstnance. Připravena je i další beseda: o novinkách v porodnici, která se uskuteční 23. ledna 2024 od 10.00 hodin v Rodinném a mateřském centru Vsetín. Třiadvacátého ledna se uskuteční rovněž první z preventivních akcí roku, zaměřená na posílení imunity a prevenci zdravého životního stylu. Uskuteční se do 8.00 do 12.00 hodin před Lékárnou DUO v poliklinice Vsetínské nemocnice. Následovat budou také preventivní akce v dalších lokalitách. Aktuální informace vždy na webu nemocnice.