Pokřtili nový nemocniční kalendář, který provede Rokem rezonance

Kalendář Vsetínské nemocnice pro rok 2023 pokřtil ředitel nemocnice Ing. Martin Pavlica společně s primářkou radiodiagnostického oddělení MUDr. Blankou Ludvovou. A důvod je nasnadě. Zatímco kalendář pro rok 2022 byl připraven k 111. výročí nemocnice a ohlížel se za její minulostí, ten nový cílí na současnost a budoucnost. Rok 2023 bude pro nás Rokem rezonance, právě magnetická rezonance bude nejvýznamnější investicí, rezonovat však budou i další témata.

„Celým novým rokem budou rezonovat témata, jako jsou partnerství, vzdělávací akademie, bezpečí, hemodialýza, magnetická rezonance, digitalizace, modernizace, prevence nebo generel. Nemocnice bude dále pokračovat v obnově a modernizaci přístrojů. Mimo již zmíněnou magnetickou rezonanci počítáme s nákupem monitorovacích systémů, vybavení pro laboratoře, obnovou sanitních vozů a mnoha dalších technologií, a to zejména díky čerpání z dotačního titulu REACT-EU,“ upřesnil ředitel nemocnice Ing. Martin Pavlica. Připomenul, že stavba objektu pro magnetickou rezonanci začala na podzim roku 2022 a dokončena by měla být v roce 2023, spolu s dodáním potřebných technologií.

Pokračovat nemocnice plánuje v oblíbených preventivních akcích, ale také ve vzdělávání. „Epidemiologická situace a nařízení v posledních letech tlumila činnost naší VZDĚLÁVACÍ AKADEMIE. V roce 2023 budeme znovu organizovat vzdělávací kurzy, semináře  a konference, nejen pro své zaměstnance, ale i pro zdravotníky z celého regionu, studenty, žáky, uchazeče o zaměstnání i zájemce z řad široké veřejnosti. Nadále se budeme aktivně podílet na výchově a vzdělávání budoucích lékařských i nelékařských profesionálů,“ dodal ředitel.

Dalším obecným trendem a požadavkem je DIGITALIZACE a implementace e-Health. Projektové týmy budou i v následujícím roce pracovat na zavedení nového moderního nemocničního informačního systému. Náročná realizace projektu (financovaného v rámci Integrovaného regionálního operačního programu) bude v roce 2023 dokončena.

Více o kalendáři:

Nástěnného průvodce rokem 2023 zpracoval grafik Josef Šamaj (Grafický ateliér, Příbor), letecké fotografie pořídila společnost DeFib production s.r.o. z Jablůnky. Kalendář obsahuje dvanáct pohledů na Vsetínskou nemocnici, zasazenou do krásné valašské krajiny. Nemocnice i její okolí prochází změnami, ať již se jedná o výstavbu uvnitř areálu, tak přestavbu blízkého vlakového nádraží. Díky kalendáři tak bude možné porovnávat změny, ale také jistě objevovat řadu detailů

Nemocnici z ptačí perspektivy si můžete prohlédnout i díky našemu novému videu: