Přerušeno cvičení pro veřejnost, ruší se i růžová prevence

Fyziocvičení pro děti a dospělé, které pořádá Vsetínská nemocnice, ale také cvičení pro těhotné se vzhledem k epidemiologické situaci dočasně ruší. Neuskuteční se ani některé, již dlouho připravované akce. Mezi ně patří například Den pro růžovou stužku, akce zaměřená na prevenci onkologického onemocnění prsu, kterou již tradičně spolupořádáme. Pro letošní rok jsme společně připravovali besedu v Masarykově veřejné knihovně Vsetín s chirurgem Vsetínské nemocnice MUDr. Petrem Rohlíkem a lékařkou mamografického centra MUDr. Ivanou Vávrovou. Bohužel se vzhledem k mimořádným opatřením neuskuteční, stejně tak ani nácvik samovyšetření prsu, který vloni oslovil více než stovku žen nejrůznějšího věku.