Cookie Consent by Free Privacy Policy website Prevence se zaměří na diabetes i poradenství v oblasti hojení ran - VSETÍNSKÁ NEMOCNICE a.s.

Prevence se zaměří na diabetes i poradenství v oblasti hojení ran

U příležitosti SVĚTOVÉHO DNE DIABETU jsme připravili na pondělí 14. 11. 2022 preventivní akci NEJEN PRO DIABETIKY. Můžete si přijít nechat změřit koncentraci cukru v krvi, dozvíte se, jak správně pečovat o končetiny a vyhnout se tak nepříjemným komplikacím. Odborníci poradí s výběrem obuvi, pomůcek, ale také vhodných doplňků stravy. Na jistě početné dotazy bude odpovídat sestra pro hojení ran. Preventivní akce se tradičně koná u Lékárny DUO v poliklinice od 8.00 do 12.00 hodin. Partnerem akce je Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR.

Světový den diabetu si připomínáme právě 14. listopadu na počest objevení insulinu, o které se postaral Frederick Banting. World Diabetes Day má za cíl zvýšit povědomí o všech typech cukrovky a podpořit programy prevence cukrovky 2. typu. V České republice se potýká s diabetem desetina populace a každý rok přibývají tisíce dalších nemocných. Diabetes mellitus neboli cukrovka je onemocnění, při kterém lidský organismus není schopen udržet koncentraci krevního cukru v běžných mezích. Častější je diabetes mellitus 2. typu, který souvisí s životním stylem. Pokud diabetes není léčen nebo je léčen nedostatečně, může vést k poškození některých tkání, především očí, ledvin, periferních nervů a cév.