Rehabilitace získá nové prostory za dva miliony

Pacienti Rehabilitačního oddělení Vsetínské nemocnice se mohou od začátku června těšit na nový vstup, centrální čekárnu, recepci s diskrétní zónou i lepší prostředí pro individuální kinezioterapii a fyzioterapii nejmenších dětí. Novinka vzniká po rekonstrukci prostor bývalé pohotovosti v prvním patře polikliniky.

Stavební práce potrvají do konce května. Rekonstrukce přijde nemocnici, která je majitelem objektu, na dva miliony korun.  „Z prostor někdejší zubní pohotovosti po rekonstrukci vznikne nová příjmová část rehabilitačního oddělení, recepce a čekárny. Dochází k rekonstrukci sociálního zařízení, výměně podlahové krytiny, úpravě stropů, povrchů stěn, elektroinstalace i zdravotechniky. Bude také rozšířen signál wifi,“ vysvětlil Ing. Zdeněk Kostka, referent pro stavební a investiční činnost Vsetínské nemocnice.

Na stávajícím rehabilitačním oddělení pak dochází ke stavebním úpravám v šesti místnostech. Práce probíhají bez významného omezení provozu oddělení. „Chceme zlepšit podmínky pro individuální kinezioterapii. Každý fyzioterapeut bude mít svou samostatnou cvičebnu, tím zajistíme pacientovi více klidu a soukromí. Zvlášť v dnešní době, kdy jsou bolesti zad  častým psychosomatickým onemocněním, je potřeba s pacientem vést rozhovor plný důvěry, a k tomu je soukromí nezbytné,“ uvedla vedoucí fyzioterapeutka Rehabilitačního oddělení Vsetínské nemocnice Mgr. Pavlína Matějčková.

Zájem pacientů o rehabilitační služby ve Vsetínské nemocnici stále roste. Jen v loňském roce prošlo ambulancemi rehabilitačního oddělení více než sedm a půl tisíce pacientů, provedeno bylo 67 tisíc ambulantních vyšetření.