Silvestrovská noc: zlomeniny, bolesti břicha i pokousání psem

Bolesti břicha, zlomeniny i tržná zranění. Taková byla silvestrovská služba na chirurgické ambulanci Vsetínské nemocnice.

„Během noci jsme ošetřili celkem čtrnáct lidí,“ bilancoval lékař MUDr. Tomáš Bár s tím, že ze silvestrovských služeb patřila tato k těm klidnějším. „Do půlnoci byl běžný provoz, nevymykající se normě. Ošetřovali jsme poranění končetin, spolknuté cizí těleso, pokousání psem, bolesti břicha a tržnou ránu na hlavě,“ upřesnil. Na operační sál museli jen jednou, jednalo se o náhlou břišní příhodu. Od půlnoci na chirurgickou ambulanci přivezla zdravotnická záchranná služba celkem tři pacienty, a to kvůli poranění kolena, zlomenině zevního a vnitřního kotníku a natrženém víčku po rvačce.