Situace umožňuje uzavření jedné ze dvou covidových jednotek

Minulý týden ještě pětatřicet, dnes už jen čtrnáct pacientů s Covid-19 na standardních lůžkách a dva v rámci intenzivní péče. Situace umožňuje Vsetínské nemocnici uzavřít jednu z covidových jednotek a vrátit tamní zdravotníky ke standardní práci v rámci interního spojeného lůžkového fondu.

K běžnému provozu se vrací stanice ve třetím patře nového interního pavilonu. „Jsme samozřejmě rádi, uvolní se lůžka, která můžeme využít pro interní a neurologické pacienty a uvolní se ruce i dalším oddělením. Doufáme, že se situace bude i nadále zlepšovat a budeme moci brzy uzavřít i covidovou stanici ve čtvrtém patře,“ reagovala vrchní sestra Bc. Bohdana Bambuchová.

Aktuálně je v nemocnici hospitalizováno celkem 176 pacientů s nejrůznějšími akutními obtížemi. Na ortopedické jednotce jsou lidé po úrazech, zlomeninách krčků kyčelního kloubu, ze sportovních úrazů například po zlomenině pažní kosti. Na chirurgické jednotce pak nejčastěji pacienti s onkologickými nálezy, nejrůznějšími onemocněními trávicího traktu či se špatně se hojícími ránami.

Akutní operativu a onkochirurgické zákroky, kde si to vyžádal stav pacienta, prováděli chirurgové již dříve. Aktuálně se připravují i na zahájení plánované operativy u menších zákroků. „Menší výkony budou možné podle aktuální kapacity lůžkového fondu a dostupnosti anesteziologů,“ informoval o výsledcích dnešního jednání odborné řídící skupiny náměstek pro léčebnou péči MUDr. Martin Metelka.