Starosta předal dar města pro oddělení následné péče

Hygienické potřeby za dvacet tisíc korun předal starosta Vsetína Jiří Čunek do rukou ředitele nemocnice Ing. Martina Pavlici, náměstka pro léčebnou péči MUDr. Martina Metelky a primářky MUDr. Zuzany Vojtěchové. Předání daru pro pacienty oddělení následné péče se stalo již tradiční součástí adventního období i příležitostí pro bilanci a milé setkání.

„Je to symbolické spojení města, občanů a nemocnice. Zdravotníci hygienické i kosmetické potřeby jistě dobře využijí v péči o své pacienty,“ vysvětlil starosta Vsetína Jiří Čunek. Poděkoval zdravotníkům za jejich náročnou práci, popřál hodně zdraví a spokojené pacienty. Zajímal se také o strukturu hospitalizovaných na oddělení následné péče i specifika poskytování zdravotní péče.

Za dar poděkovala primářka oddělení MUDr. Zuzana Vojtěchová i ředitel Vsetínské nemocnice Ing. Martin Pavlica: „Jsme rádi, že nás město myslí a tradice obdarování v adventním čase pokračuje. Doufáme, že tomu tak bude i nadále,“ komentoval ředitel Vsetínské nemocnice Ing. Martin Pavlica.

Na oddělení následné péče je ročně hospitalizováno více než šest stovek pacientů. Zdravotníci pečují o nemocné, u kterých skončila akutní fáze léčby, poskytují jim péči, jež stabilizuje zdravotní stav a připraví na návrat do domácího prostředí, domovu pro seniory či jiného zařízení. Hospitalizuje také pacienty s chronickými nemocemi, nevyléčitelným onemocněním, v terminálním stádiu nemoci, v této oblasti oddělení spolupracuje s paliativním týmem. Pacientům je k dispozici zdravotně-sociální pracovník, pravidelně přicházejí nemocniční kaplani, dobrovolníci připravují programy, pokud to epidemiologická situace dovolí. Nejoblíbenějších z dobrovolnických aktivit je tradičně canisterapie, připravovány jsou i tréninky paměti či výtvarné tvoření.

VSETÍN |4. 12. 2023