Studenti přinesli zdravotníkům dárky i vzkazy plné podpory

Povzbuzující vzkazy a patnáct krabic plných dobrot přinesli do nemocnice zástupci studentů a pedagogů Masarykova gymnázia, Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické (MG, SZŠ a VOŠZ) Vsetín. Projekt pracovně nazvali VÁNOČNÍ STROM ZDRAVOTNÍKŮM. Vyjádřili jím podporu a náklonnost náročné práci, kterou ženy a muži u lůžek a v ambulancích vykonávají.

„Víme, co všechno teď prožíváte, jaké překážky musíte překonávat, i to, že ne vždy se vaše snaha setkává u veřejnosti s adekvátním oceněním, natož podporou. Chtěli jsme, abyste věděli, že naši podporu rozhodně máte,“ uvedl ředitel MG, SZŠ a VOŠZ Vsetín Mgr. Martin Metelka. Předání se zúčastnily vyučující Mgr. Jana Kalčáková a Mgr. Barbora Matušů, ale také předseda studentské rady Radomír Zimek. „Za studenty jsme vám tímto chtěli poděkovat za vaše služby, vaši péči. Uvědomujeme si, že v době, kdy jsou plné nemocnice, jste to právě vy, na kterých vše závisí,“ komentoval.

Primářky MUDr. Helena Fukalová a MUDr. Zuzana Vojtěchová zdůraznily celoroční pomoc studentů a vyučujících na odděleních, nejen v rámci povinné praxe, ale také ve volném čase. „Vy jste s námi nejen vaší dnešní návštěvou, podporou, dárky. Jste v tom s námi od počátku. Jsme na jedné lodi. Ať je covidová situace, nebo není,“ uvedla ředitelka nemocnice Ing. Věra Prousková a poukázala na mimořádnou spolupráci, která se rozvíjí v mnoha oblastech. Ve vzdělávacích i společenských aktivitách.

Mezi dárky od studentů byl i dort ve tvaru srdce, který zamířil na covidová oddělení. „Dostává se nám v těchto dnech a týdnech dárků a podpory od mnoha lidí. Moc si jí vážíme a děkujeme za ni,“ zhodnotila vrchní sestra interního spojeného lůžkového fondu Bc. Bohdana Bambuchová. Počet hospitalizovaných covid pozitivních pacientů je v porovnání s počátkem prosince v nemocnici poloviční a již druhý týden se pohybuje kolem padesátky, intenzivní péče je však stále ještě velmi vytížená. A zdravotníci jsou stále ještě s odhady dalšího vývoje velmi opatrní.