Třicet studentů průmyslovky darovalo společně krev

Třicet studentů Střední průmyslové školy strojnické Vsetín se svými profesory Mgr. Zdeňkem Drgou a Mgr. Karlem Stančíkem darovalo krev při společném odběru, na který přicházejí každoročně v čase předvánočním. Průmyslovka před lety tradici společného dárcovství zahájila, postupně se přidaly další vsetínské střední školy.

„Jsem tu už potřetí a vždy se spolužáky,” komentoval maturant Jakub Fojtík. Jeho kolega Daniel Černík byl darovat krev poprvé. „Je to v pohodě, přijdu zase,” vysvětloval. Josef Mikeš zjistil, že jeho krevní skupina patří k univerzálním. Také on by rád v dárcovství pokračoval.

„Chtěl jsem pomoci, vím, že je to důležité,” shodovali se všichni. Děkujeme všem studentům a věříme, že si cestu na transfúzku najdou i po maturitě, třeba jako místo k pravidelnému setkání se svými bývalými spolužáky a kamarády. Děkujeme škole za podporu dárcovství i profesorům, kteří myšlenku šíří mezi studenty.

Víte, že:

Odběry krve od dobrovolných dárců probíhají ve Vsetínské nemocnici vždy ve středu, v prostorách moderního pavilonu Patologie a centrálních laboratoří (3. podlaží). K dispozici je zde bezplatné wifi připojení k internetu, televizor v čekárně pro dárce krve. Nově také knihobudka, kde si můžete knihu vypůjčit a při dalším odběru vrátit. Na odběr se, prosím, předem objednejte na tel. č. 571 818 605.

Více o dárcovství: