„V intenzivní péči jsme na hranici kapacitního limitu,“ řekla pro CNN Prima News ředitelka nemocnice

„Situace se stabilizuje ve standardní lůžkové péči, bohužel na hranici kapacitního limitu jsme v intenzivní péči. Naše nemocnice je běžně zvyklá na maximálně čtyři, pět ventilovaných pacientů, dneska jsme na počtu patnáct při stejném odborném specializovaném personálu. Na otázku, jestli máme ještě kde brát: máme tu výhodu, že u nás vlna nemocných zaměstnanců proběhla před čtrnácti dny, aktuálně se nám již zaměstnanci postupně vracejí, kromě toho tady byla obrovská vlna dobrovolníků,  studentů, mediků, bývalých zaměstnanců, takže jsme zatím nemuseli covidové oddělení omezit do té míry, že bychom nebyli schopni covidové pacienty přijímat,“ uvedla v rozhovoru pro ranní vysílání CNN Prima News ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková.

Odpovědi na další otázky přímo v reportáži ZDE.