V nemocnici se uskuteční policejní cvičení AMOK 2024

Vsetínská nemocnice bude v pátek 12. dubna 2024 místem cvičení Policie České republiky, do kterého se zapojí také zaměstnanci nemocnice. Akce nazvaná AMOK 2024 bude zaměřena na problematiku aktivního střelce. Týkat se bude ale převážně kancelářských a venkovních prostor. Provoz zdravotnických provozů nebude nijak omezen.

Policejní cvičení se uskuteční v době mezi 11.00 a 15.00. „Proběhne v budově A (správní budova), jejím okolí, ale také ve venkovních prostorách před budovou H, případně dalších místech areálu,“ informoval bezpečnostní manažer Bc. Jan Maštalíř s tím, že omezení se dotknou již zmíněné správní budovy, vjezdu do areálu a venkovních prostor.

V čase od 12.45 do 14.00 hodin bude budova A úplně uzavřena, uzavřen bude rovněž prostor vrátnice, hlavní vstup a vjezd do areálu nemocnice. Přístup bude možný přes výjezdovou závoru, která bude v době cvičení trvale otevřena. „Personál, pacienty, kolemjdoucí zároveň upozorňujeme, že v době cvičení bude v areálu a jeho okolí zvýšený počet policejních hlídek. Všechny návštěvníky žádáme, aby dbali pokynů policistů a zaměstnanců nemocnice,“ dodal bezpečnostní manažer a znovu zdůraznil, že provoz zdravotnických oborů nebude cvičením nijak omezen.