Valašský Medik Klub vzdělává již osmým rokem

Prohlédli si špičkově vybavené pracoviště radiodiagnostiky včetně magnetické rezonance a řadu otázek si studenti Valašského Medik Klubu připravili také na primáře anesteziologicko-resuscitačního oddělení MUDr. Marka Proksu, jehož prezentace patří tradičně k nejzajímavějším a nejnavštěvovanějším. Obdobně tomu bylo i tentokrát.

Sál knihovny Vsetínské nemocnici zaplnili gymnazisté se zájmem o další studium medicíny a dalších zdravotnických oborů. „Na přednášce primáře ARO byla tentokrát účast stoprocentní. V letošním, v pořadí již osmém ročníku Valašského Medik Klubu máme třicet studentů ze čtyř středních škol z našeho regionu, kromě vsetínského gymnázia a Kostka školy k nám přijíždějí také zájemci z Valašského Meziříčí a Valašských Klobouk. Vsetínské zastoupení je nejpočetnější,“ vysvětlila personalistka Mgr. Pavla Psotová. Připomenula, že Valašský Medik Klub je originálním projektem Vsetínské nemocnice, oslovuje tradičně studenty třetích ročníků gymnázií, připravuje jim zajímavý program, letos sestavený ze čtrnácti setkání. Kde je to možné, je součástí setkání komentovaná prohlídka přímo na oddělení. Na úvodním setkání studenty přivítal ředitel nemocnice, hovořil s nimi o možnostech uplatnění ve zdravotnictví, procesu vzdělávání, stáží, atestací. „Jsem nadšený, kolik mladých gymnazistů uvažuje o studiu na lékařské fakultě. Mám radost, že jim můžeme nabídnout zajímavý vzdělávací projekt a doufám, že tento program jejich postoje ještě utvrdí,“ komentoval ředitel Vsetínské nemocnice Ing. Martin Pavlica.

Další setkání se odehrálo přímo na oddělení radiodiagnostiky, vybaveném moderní zobrazovací technikou, včetně nedávno otevřeného pracoviště magnetické rezonance. „Nejvíce nás zaujala sonografie, kde jsme poznávaly jednotlivé orgány a byla zde možnost si také prakticky vyzkoušet ultrazvukové vyšetření. Hodně zajímavá byla i magnetická rezonance, radiologická asistentka nás seznamovala s vlastnostmi přístroje, možnostmi a specifiky vyšetření i možnými riziky. O Valašském Medik Klubu jsme se dozvěděly od starších kolegů, kteří jej velmi doporučovali, že je to výborný program, a nám se také moc líbí,“ uvedly gymnazistky Aneta a Nikol z MG, SZŠ a VOŠZ Vsetín. Obě chtějí studovat všeobecné lékařství a už se těší na další setkání Valašského Medik Klubu, připravena je exkurze do interního lékařství, ale také ortopedie, gynekologie či pediatrie. Na závěr všechny účastníky čeká test a ocenění nejlepších výsledků.

VSETÍN |8. 11. 2023