Cookie Consent by Free Privacy Policy website Ve stopách primáře: medici zamířili i na operační sál - VSETÍNSKÁ NEMOCNICE a.s.

Ve stopách primáře: medici zamířili i na operační sál

Ve stopách primáře. Tak se jmenuje nový projekt Vsetínské nemocnice, který nabídl studentům všeobecného lékařství intenzivní stáž pod záštitou vedoucích jednotlivých pracovišť, možnost seznámení s prostředím, technickým vybavením a pracovním kolektivem. Studenti se zapojili do běžného provozu, nejen v ambulancích či na lůžkových odděleních, ale také na operačních sálech. A spokojeni byli jak zdravotníci, tak medici samotní. 

Projekt oslovil pětici mediků z Čech i ze Slovenska, kteří přijeli do Vsetínské nemocnice na dvoudenní intenzivní stáž, při které se mohli seznámit nejen s pracovišti, ale také týmy na odděleních, prostředím a vybavením. „Záštitu měli primáři jednotlivých pracovišť: chirurgie, ortopedie, ARO, neurologie a interního oddělení. Potkali jsme se i mimo nemocnici na společné večeři, následně měli malý bowlingový turnaj, takže se studenti mohli mezi sebou poznat i navzájem, vyměnit si zkušenosti. Bylo to velmi příjemné, sbírám samé pozitivní ohlasy a těším se, že s mediky potkáme znova, tentokrát již jako s budoucími kolegy,“ uvedl ředitel Ing. Martin Pavlica s tím, že nemocnice plánuje další pokračování projektu.

Spokojení byli i samotní studenti. „Od rána stopuji primáře, dozvěděla jsem se základní informace, vzal nás na sály, kde jsem byla součástí čtyř operací. Prohlédla jsem si nové přístrojové vybavení, včetně robotické ruky.  Cítím se tu velmi dobře, mám pocit, že je tu velmi dobrý kolektiv, cítím se tu vítaná. Nejsem neviditelná, jako na většině stáží,“ řekla nám medička Eva Burdová z Popradu.

Vsetínští chirurgové dlouhodobě spolupracují s lékařskými fakultami v Olomouci či Brně. „Stážují u nás i studenti z pražských klinik, jsme na studenty zvyklí. Díky tomuto novému projektu se mohli přihlásit medici odkudkoliv, měli jsme tady studentku ze Slovenska, takže měla možnost porovnat i stáže u nich a v Čechách,“ komentoval primář chirurgického oddělení MUDr. Radim Slováček.

Kromě tohoto projektu nabízí Vsetínská nemocnice možnost stáží a stipendií, a to jak studentům všeobecného lékařství, tak nelékařských zdravotnických oborů. Informace najdou zájemci na webu nemocnice, v části Kariéra.

VSETÍN |2. 2. 2024