Ve Vsetíně byly první hned dvě Agátky

Na první letošní miminko si Vsetínská nemocnice počkala téměř celý první lednový den. Holčička Agáta Adamčíková se narodila šestnáct minut po devatenácté hodině. Maminka Zuzana Adamčíková, která pochází z Púchova, přivedla ve Vsetíně na svět své první dítě. Doma ještě viděla půlnoční ohňostroj, porodní bolesti ji přivedly do porodnice kolem deváté hodiny ranní. „S péčí jsem velmi spokojena,“ uvedla maminka, kterou doprovázel manžel Štefan Adamčík.

Paní Zuzana Adamčíková s dcerkou Agátou, prvním dítětem, narozeným v roce 2017 ve Vsetínské nemocnici. Gratulujeme a přejeme celé rodince hodně zdraví a pohody.

Během noci z prvního na druhého ledna se ve Vsetíně narodila další tři dítka. V 1.45 hodin se narodila další Agáta, tentokrát Juříčková. Maminka Lucie Macášová pochází ze Vsetína a Agátka je jejím druhým potomkem, doma má ještě holčičku Nikol.

Ve Vsetíně bylo v roce 2016 celkem 780 porodů, narodilo se deset dvojčat (790 dětí). Počet narozených dětí se tak zastavil těsně před osmistovkou. Počet porodů v roce 2016 v podstatě kopíruje rok 2015, kdy bylo 796 porodů a počet narozených dětí poprvé překročil osmistovku (802).  Mírný rozdíl v počtu porodů ovlivnilo omezení provozu porodnice v únoru 2016 z důvodu modernizace dalších dvou porodních pokojů. Zlepšení v porodnici si maminky pochvalují. Od poloviny roku 2016 byl zcela zrušen poplatek za otce u porodu, zavedeny byly také další novinky.

Více o novinkách na gynekologicko-porodnickém oddělení Vsetínské nemocnice zde.