Krev darovali hasiči i knihovnice, přivítali 1000. dárce

Nejen knihovnice Masarykovy veřejné knihovny Vsetín, ale také hasiči z Jarcové, Bystřičky a Halenkova darovali krev na hematologicko-transfuzním oddělení (HTO) Vsetínské nemocnice. Celkem zdravotníci zaregistrovali devadesát osm dobrovolných dárců, což je letošní rekord. Mezi příchozími byl i jubilejní, letos již 1000. dárce krve.

Akce Daruj krev s knihovnou přilákala pozornost pravidelných čtenářů i dalších příchozích. Knihovnice v čele s ředitelkou Ing. Danielou Divínovou nejen darovaly krev, ale doplnily novými přírůstky naši první společnou knihobudku, která v čekárně pro dárce krve plní svůj účel už druhým rokem. „Princip je jednoduchý, dárci si mohou knížku prohlédnout, vzít domů, přečíst a při dalším odběru vrátit, nebo vyměnit za jinou,“ připomenula Mgr. Kateřina Janošková.

Na transfuzní stanici se ale také gratulovalo. Jubilejním tisícím dárcem krve roku 2019 je Marek Fojtíček, který přišel darovat krev s dalšími dobrovolnými hasiči z Jarcové a Bystřičky. „Chodíme pravidelně, dnes jsem tu počtvrté. Sestřičky jsou příjemné. Za tři měsíce jsme tu zase,” komentoval jubilejní dárce.

Krev darovali i dobrovolní hasiči z Halenkova. Kromě jednoho všichni poprvé. „Delší dobu jsem zvažoval, že půjdu darovat krev, jednoho pátečního večera jsem nápad předestřel kolegům, a podívejte, kolik nás přišlo,” vysvětlil s úsměvem Lukáš Kocurek.

„Děkujeme za dar, který pomáhá zachraňovat lidské zdraví a životy. Přejeme všem dárcům krásné Velikonoce a těšíme se na jejich další návštěvy,“ dodala závěrem vrchní sestra HTO Marie Kašparová.