Velkokapacitní očkovací místo Na Lapači zahájilo provoz

Očkovací místo se přesunulo ze Vsetínské nemocnice do víceúčelové haly Na Lapači, dnes zahájilo provoz v nových prostorách, přivítalo první dvě stovky registrovaných zájemců o očkování. Velkokapacitní očkovací místo je připraveno postupně navýšit jejich počet, kapacita je až tisíc očkovaných denně. Vybavení haly a organizaci očkování si přišla prohlédnout radní Zlínského kraje pro oblast zdravotnictví MUDr. Olga Sehnalová. Pochválila zdravotníky za velký kus práce při vytvoření příjemného zázemí pro očkované i zdravotníky. 

„Ve Vsetínské nemocnici jsme začali očkovat 4. ledna, počet očkovaných narůstal. V minulém týdnu jsme již očkovali dvě stě lidí denně, většinou se jednalo o seniory, kteří přicházeli s doprovodem, takže prostorové kapacity byly zcela naplněny. Nebylo již možné dodržovat potřebné rozestupy, také se nám zablokovávala parkoviště v nemocnici i jejím okolí. Bylo zapotřebí najít nový, větší prostor,“ vysvětlila důvody přemístění ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková s tím, že víceúčelovou halu Na Lapači vytipoval městský úřad. Základním předpokladem byl dostatečný vnitřní prostor, ale také velká parkovací kapacita v okolí.

Postupný nárůst očkovaných

Počet očkovaných se oproti minulému týdnu nemění. „Nárůst počtu očkovaných bude postupný. Museli jsme přijmout několik nových pracovníků, především THP, protože s očkováním je spojena poměrně rozsáhlá administrativa, a je zapotřebí je zapracovat. Tento týden budeme očkovat 200 až 220 klientů denně, v příštím týdnu bychom se měli dostat na 350 očkovaných denně, v dalším na 500 a počátkem května pak až na šest až osm set,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice.

Potřebné informace ohledně příchodu či příjezdu najdou zájemci na webu Vsetínské nemocnice, kde jsou i odkazy na centrální rezervační systém, jehož prostřednictvím je zapotřebí se objednat. Kde může nastat problém? Někteří lidé se mylně domnívají, že se jedná o zimní stadion. Velkokapacitní víceúčelová hala se však nachází až za zimním stadionem (ve směru z města), označena je jako SPORTOVNÍ HALA NA LAPAČI, přesná adresa Na Lapači 247, Vsetín. K parkování je možno využít velkokapacitní parkoviště, příjezd k hale je jen pro hendikepované osoby, parkování pro vozidla přivážející imobilní pacienty je na vyznačeném parkovišti u volejbalových kurtů.

Jakou vakcínou očkujete?

Vůbec nejčastěji se lidé ptají, jakou vakcínou se v centru očkuje. „Očkujeme vakcínou Pfizer, Modernu jsme využili v mobilním očkovacím týmu při výjezdech do domovů sociální péče. Vakcínu Astra Zeneca rozvážíme praktickým lékařům v celém regionu,“ dodala ředitelka Vsetínské nemocnice.


Na zahájení provozu očkovacího centra ve víceúčelové hale na vsetínském Lapači se přišla podívat TV Nova, Prima News, Česká televize, několik dnů před otevřením také Regionální TV.

➡️ živý vstup do vysílání TV Prima CNN (od 2. minuty) https://cnn.iprima.cz/porady/zpravy/06042021-0