„Všechny chceme být sestry,“ shodly se účastnice individuálních konzultací

Již potřetí se ve Vsetínské nemocnici uskutečnily individuální konzultace – setkání zdravotníků s deváťáky se zájmem o studium zdravotnických oborů. Na dotaz, kdo půjde studovat zdravotnickou školu, se tentokrát přihlásily všechny zúčastněné. Společný projekt Vsetínské nemocnice a partnerské střední zdravotnické školy (MG, SZŠ a VOŠZ Vsetín) zaujal v době, kdy epidemiologická situace znemožnila konání burz práce, dnů otevřených dveří a dalších tradičních akcí.

„Akce se tentokrát zúčastnilo šest žákyň devátých tříd z různých škol našeho regionu. Zastoupení měly vsetínské základky, ale také ZŠ Hovězí nebo meziříčská Křižná. Setkání hodnotily jen v superlativech, to bylo velmi příjemné,“ uvedla personalistka Ing. Eva Kurtinová. Příchozí získaly základní informace o nemocnici, možnostech uplatnění, ale také podrobnosti o průběhu studia na střední zdravotnické škole. „Na tomto i předchozích setkáních se zajímali, jaké předměty budou studovat, z čeho se maturuje, ale také jaké jsou kompetence sester, možnosti ubytování či finančního ohodnocení,“ specifikovala Kurtinová.

Možnost získat informace přilákala nejen deváťáky, ale také některé starší studenty se zájmem o farmacii či další obory. Účastníci individuálních konzultací pozitivně hodnotili setkání s vrchními sestrami vybraných oddělení, možnost alespoň na chvíli nahlédnout na zdravotnická oddělení, dozvědět se více informací přímo z praxe. „S kamarádkou jsme byly v novém interním pavilonu, provázela nás vrchní sestra. Prostředí je velmi moderní, lidé příjemní. Obě bychom chtěly jít na zdravotnickou školu do Vsetína. Doufáme, že se dostaneme,“ komentovaly dvě z účastnic.

Vsetínská nemocnice připravila individuální konzultace pro žáky devátých tříd, kteří zvažují studium na zdravotnické škole, případně se již rozhodli a chtějí se dozvědět o problematice více. Další setkání se budou konat v návaznosti na počet zájemců. Individuální konzultaci zprostředkuje personalistka Ing. Eva Kurtinová, tel. 571 818 108, kurtinova@nemocnice-vs.cz.

„Vsetínská nemocnice tradičně pořádá řadu akcí, v jejichž rámci se mohou zájemci seznámit s prostředím, dozvědět se více o jednotlivých povoláních, pracovištích. Účastníme se burz práce, dnů otevřených dveří, vítáme školáky v rámci oblíbeného Dne s nemocnicí, středoškoláky pak ve Valašském Medik Klubu. Epidemiologická situace však tyto akce v minulém roce v podstatě neumožnila a omezení pokračují i nadále. Proto hledáme nové formy, jak školákům přiblížit problematiku a představit jim zdravotnictví jako perspektivní obor, který všichni potřebujeme,“ uvedl náměstek pro personální řízení Ing. Martin Pavlica.

Zpracovala: Ing. Lenka Plačková, manažer PR, plackova@nemocnice-vs.cz, 19. 2. 2021