Vsetínská nemocnice zve deváťáky na konzultace

Protože epidemiologická situace znemožnila konání mnoha zajímavých a tradičních akcí pro žáky základních škol, připravila na únor Vsetínská nemocnice ve spolupráci se zdravotnickou škola ve Vsetíně nový projekt – individuální konzultace s vrchními sestrami a personalistkami. 

Nemocnice a škola každoročně připravují společné nábory studentů, burzy práce, dny otevřených dveří i oblíbený Den s vaší nemocnicí. Žádná z těchto aktivit se nemohla z důvodu epidemiologické situace uskutečnit. „Proto nás napadlo zorganizovat za přítomnosti vrchních sester a personalistů přímo u nás v nemocnici individuální konzultace,“ vysvětluje náměstek pro personální řízení Martin Pavlica a pokračuje: „Každého zájemce o práci ve zdravotnictví se ujme personalistka a vrchní sestra. Umožní mu tak nahlédnout pod pokličku práce sester na lůžkových odděleních, ale i na ambulancích či v jiných provozech nemocnice. A samozřejmě rády odpoví na všechny dotazy“.

Připravené prezentace je provedou novými nebo zrekonstruovanými prostory vybraných oddělení, které se pyšní novými a moderními technologiemi a pomůckami. Ani zdravotnická škola nezůstává v modernizaci pozadu a upravila učebnu pro praktickou výuku, která je téměř shodná s prostředím samotné sesterny či nemocničního pokoje. V ní se proto studenti už při studiu cítí jako v reálné praxi.

„To je obrovská výhoda spolupráce, že učební osnovy praktické výuky jsou postaveny na reálné praxi naší nemocnice. Studenti tak po složení maturitní zkoušky znají důvěrně prostředí, ale i základní procesy poskytování ošetřovatelské péče právě u nás. Adaptace při jejich prvních profesních krůčcích je tak podstatně jednodušší a rychlejší“, hodnotí spolupráci Mgr. Pavel Šupka, náměstek pro ošetřovatelskou péči.

Iniciativu vítá i vsetínská střední zdravotnická škola. „Nemůžete se momentálně podívat do vybrané školy? Podívejte se tedy rovnou k možnému budoucímu zaměstnavateli. Skvělý nápad a velké díky našemu tradičnímu partnerovi Vsetínské nemocnici za tento den otevřených dveří na druhou,“ říká Mgr. Martin Metelka, ředitel školy.

Exkurzi zprostředkuje na základě individuální domluvy se zájemci paní Ing. Eva Kurtinová, kterou stačí oslovit na telefonním čísle 571 818 108 nebo prostřednictvím e-mailu kurtinova@nemocnice-vs.cz.