Cookie Consent by Free Privacy Policy website Začal prodej benefičních baněk, přibude i porodnický ležák - VSETÍNSKÁ NEMOCNICE a.s.

Začal prodej benefičních baněk, přibude i porodnický ležák

Prodej benefičních baněk pro vsetínskou porodnici odstartoval v pátek 1. 12. 2023 na Mikulášském dni před Domem kultury Vsetín. Skleněné vánoční ozdoby mají letos tvar botiček a jsou k dostání v růžové a modré barevnosti. Výtěžek bude využit na vzdělávací aktivity porodních asistentek, ale také na další modernizaci prostředí pro ženy po porodu.

Baňky pro porodnici jsou již neodmyslitelnou vánoční tradicí, která těší a zároveň pomáhá. „Benefiční baňky máme již jedenáctým rokem. Přispěly už na nákup vybavení, modernizaci prostor a v posledních letech především na vzdělávání a zavádění novinek. Pro letošek jsme nechali vyrobit dva tisíce baněk, doufáme, že se na zájemce dostane a budou spokojeni. Již dopředu děkujeme všem, kteří nás podpoří. Velmi si této akce a přízně lidí vážíme,“ komentoval MUDr. Martin Janáč, zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Vsetínské nemocnice.

Benefiční vánoční ozdoby si mohou zájemci pořídit také v prodejně společnosti Irisa Vsetín, která baňky pro porodnici již tradičně vyrábí. Prodej bude pokračovat na Veselých vánočních hodech před Domem kultury. „Předpokládáme, že budeme prodávat v pondělí 18. a v úterý 19. prosince. To již bude k dostání i vánoční porodnický ležák – speciál z pivovaru Valášek,“ dodal MUDr. Martin Janáč s tím, že při prodeji ve stáncích se střídají porodní asistentky, lékaři a lékařky vsetínské gynekologie. Organizátorem akce je Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice.