Zachraň život: preventivní akce poradí s první pomocí

Nácvik první pomoci, masáže srdce na modelu, správné hygieny rukou s pomocí UV lampy, ale také poradenství na cesty. Preventivní akci, za dodržení všech předepsaných epidemiologických nařízení, připravila na úterý 21. července 2020 Vsetínská nemocnice. Uskuteční se v modernizovaných prostorách před Lékárnou DUO v budově polikliniky Vsetínské nemocnice, a to od 8.00 do 13.00 hodin. Připraveno je poradenství, ale i ukázka použití defibrilátoru. Příchozí se dozvědí, co by aktuálně měla obsahovat jejich lékárnička na cesty, pracovníci lékárny poradí s výběrem opalovací kosmetiky, repelentů, ale i stále potřebné dezinfekce rukou. Příchozí žádáme o použití roušek či jiné ochrany dýchacích cest, a dodržování bezpečných rozestupů.

Akce je připravena ve spolupráci s Českým červeným křížem Vsetín.