Zájem o antigenní testování je obrovský, Vsetínská nemocnice opět navyšuje kapacitu

Za tři měsíce antigenního testování bylo v antigenním odběrovém centru Vsetínské nemocnice provedeno již sedm a půl tisíce odběrů, další stovky pak u hospitalizovaných pacientů na jednotlivých lůžkových odděleních a v ambulancích. Zájem o antigenní testování je stále obrovský, termíny v rezervačním systému se vždy zaplní krátce po jejich zveřejnění. Proto odběrové centrum přichází s dalším rozšířením kapacity. „Od prvního březnového týdne navyšujeme kapacitu pro odběry, pomohou nám opět vojáci, se kterými u nás máme výborné zkušenosti již z přelomu kalendářního roku,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková. S nárůstem zájmu o antigenní testování je spokojená nejen ona, ale i krajská hygienická stanice, protože je to jedna z významných cest, jak zamezit nekontrolovanému šíření onemocnění osobami bez příznaků nemoci.

Způsob objednávání se přitom nemění: zájemci o antigenní test si musí zarezervovat datum a čas prostřednictvím rezervačního systému na webových stránkách Vsetínské nemocnice, s sebou si pak do odběrového centra přinést doklad totožnosti a průkaz pojištěnce. Lidé s příznaky onemocnění, mezi které patří kašel, bolest svalů, zimnice, průjem, zvracení, zvýšená teplota nebo ztráta čichu či chuti, by se na antigenní testy neměli hlásit. Jejich zdravotní stav by měl posoudit praktický lékař a případně je objednat na test PCR.

„Antigenní testování je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění jednou za tři dny, ovšem ne pro osoby, které v posledních devadesáti dnech měly pozitivní PCR test,“ připomenul náměstek pro ošetřovatelskou péči a koordinátor odběrového centra Mgr. Pavel Šupka. „Pro občany, kteří by i přes toto omezení test požadovali, jej můžeme provést v režimu jeho úhrady samotným pacientem.“

Ing. Lenka Plačková
tisková mluvčí, PR