Zákaz návštěv pro všechna lůžková oddělení

Vzhledem k vzestupu počtu nemocných s akutními respiračními infekcemi a na základě doporučení Krajské hygienické stanice Zlínského kraje vyhlašuje Vsetínská nemocnice a.s. s platností od 1. 2. 2020 až do odvolání ZÁKAZ NÁVŠTĚV pro všechna lůžková oddělení. Děkujeme za pochopení a žádáme o respektování.

Jak informovala ředitelka protiepidemického odboru KHS ZK MUDr. Jana Hošková, v 5. kalendářním týdnu 2020 došlo na území Zlínského kraje k vzestupu hlášených akutních respiračních infekcí (ARI) o 41%, přičemž celková nemocnost dosáhla ke dni 31. 1. 2020 hodnoty 1951/100 000 obyvatel. Výrazný vzestup byl ve výskytu chřipkových onemocnění (ILI), a to o 218 %.

Zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních platí od pátku 31. ledna v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně a také Kroměřížské nemocnici, od soboty 1. února 2020 pak kromě Vsetína také v Uherskohradišťské  nemocnici.