Zemřel zakladatel ortopedie MUDr. Robert Dostál, CSc.

Vyvěšením černého praporu si v těchto dnech Vsetínská nemocnice připomíná památku bývalého, prvního primáře ortopedického oddělení Vsetínské nemocnice MUDr. Roberta Dostála, CSc., který zemřel po dlouhé, těžké nemoci v sobotu 27. června ve věku 91 let.

Většinu svého profesního života věnoval právě Vsetínské nemocnici, kde pracoval od roku 1960. O pět let později se stal prvním primářem lůžkové ortopedie a byl v jejím čele až do roku 1991, s výjimkou dvou let, kdy pracoval v Univerzitní nemocnici u Svatého Lukáše na Maltě. Navštívil i řadu dalších zahraničních pracovišť, výsledky své práce zveřejňoval na mezinárodních konferencích. Hledal i vlastní možnosti léčby: vsetínská ortopedie byla jedním z prvních zařízení při užívání stabilní kompresivní osteosyntézy s použitím dlahy vlastní konstrukce, která byla vyrobena a patentována ve Zbrojovce Vsetín.

Jeho celoživotním koníčkem byl sport a tuto zkušenost uplatnil také ve své profesi. Působil nejen jako trenér, ale také jako sportovní lékař a člen komise ČFS Praha. Zajímal se o společenský život i politiku. Pracoval v zastupitelstvu města Vsetína, v letech 1992 až 1996 byl poslancem Parlamentu ČR. Čest jeho památce.

Poslední rozloučení s Robertem Dostálem proběhne v pátek 3. července v 15:30 v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Vsetíně.

V roce 2011 převzal MUDr. Dostál ocenění při příležitosti 100. výročí Vsetínské nemocnice.