Zrušení zákazu návštěv na všech lůžkových odděleních

Vzhledem k poklesu nemocnosti v regionu a na základě doporučení hygieniků se s platností od soboty 2. března 2019 ruší zákaz návštěv na lůžkových oddělení Vsetínské nemocnice. Zdravotníci žádají návštěvy, aby přicházely jen pokud nemají příznaky akutního respiračního onemocnění.

„V devátém kalendářním týdnu 2019 došlo na území Zlínského kraje k poklesu hlášených akutních respiračních infekcí o 20,9 %, přičemž celková nemocnost dosáhla hodnoty 1303/100 000 obyvatel, u chřipkových onemocnění poklesla nemocnost o 52,6 % na hodnotu 126/100 000 obyvatel,“ uvedla MUDr. Jana Hošková, ředitelka odboru protiepidemiologického Krajské hygienické stanice Zlínského kraje. K pacientům na lůžkových odděleních by i měli přicházet jen návštěvy, které nemají příznaky akutního respiračního onemocnění.

Nemocnice v Kroměříži a Uherském Hradišti zrušily zákaz návštěv k pátku 1. března 2019, do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně budou moci návštěvy od pondělí.