Cookie Consent by Free Privacy Policy website Zubní pohotovost má nový rentgenový přístroj - VSETÍNSKÁ NEMOCNICE a.s.

Zubní pohotovost má nový rentgenový přístroj

Moderní rentgenový přístroj využívá nově zubní pohotovostní služba, která sídlí v poliklinice Vsetínské nemocnice. Zájem o ošetření bolestivých stavů o víkendech a svátcích je mimořádný, každý týden stomatologové ošetří desítky pacientů.

Novou techniku za bezmála 105 tisíc korun pořídila nemocnice díky dotaci Zlínského kraje. Před rokem již byl takto financován nákup moderního stomatologického křesla s potřebným vybavením v celkové hodnotě více než 360 tisíc korun. „Aby mohly lékařské pohotovostní služby poskytovat kvalitní péči, potřebují mít adekvátní zázemí a vybavení. V loňském roce jsme vybavili zubní pohotovost moderním křeslem, nyní jsme doplnili nový rentgenový přístroj,“ uvedla náměstkyně hejtmana ZK pro oblast zdravotnictví MUDr. Olga Sehnalová s tím, že nárůst počtu ošetření na pohotovostech je realitou, zajistit běžnou péči je pak stále obtížnější. „Chtěla bych využít této příležitosti a poděkovat lékařům, kteří jsou ochotni na pohotovosti sloužit,“ dodala MUDr. Sehnalová.   

K poděkování se připojil i ředitel nemocnice Ing. Martin Pavlica. „Díky vstřícné spolupráci se stomatology se nám daří zajišťovat pohotovostní službu, za což jsme velmi rádi,“ komentoval ředitel. Připomenul, že ambulance zubní LPS je otevřena o sobotách, nedělích a svátcích, a to od 8.00 do 12.00 hodin. Zájemci ji najdou v přízemí polikliniky, vstup je z přístupové terasy, společně s lékařskou pohotovostní službou pro děti.

Fotogalerie: