Zvonky měly v nemocnici svou premiéru

Oddělením následné péče Vsetínské nemocnice zněly zvonky, a to ne ledajaké. Nejmladší část hudebního souboru ZVONKY DOBRÉ ZPRÁVY zde měla svou premiéru. „Scházíme se jedenkrát týdně na hodinu a půl,“ vysvětlila Andrea Adámková, která mladé hudebníky připravuje. Na svém prvním vystoupení v prostorách oddělení následné péče Vsetínské nemocnice zahráli skladby, jejímiž autory jsou Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn nebo Antonín Dvořák. Zazněla ale i moderní hudba a také populární vánoční Rolničky.

Koncert byl připraven ve spolupráci se vsetínským centrem Adorea, které koordinuje dobrovolnickou činnost v nemocnici. „Vystupovalo zde už několik školních souborů, premiéru tu mělo i představení dětské operky,“ připomenula Andrea Šmerdová z dobrovolnického centra. „Všem moc děkujeme a jsme rádi, že naši pacienti mají možnost odreagovat se na chvíli od svých zdravotních obtíží,“ dodala vrchní sestra oddělení následné péče Vsetínské nemocnice Bc. Bohdana Bambuchová s tím, že koncert zvonků pomohl vytvořit sváteční atmosféru nacházejícího adventu.

ZVONKY DOBRÉ ZPRÁVY byly založeny v Kateřinicích v roce 2011, v současné době jsou jediným hudebním souborem v České republice, který se hře na ruční zvonky věnuje. Starší část souboru již koncertovala na řadě míst České republiky, i za jejími hranicemi. Zahráli v Betlémské kapli, i v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku. Mladší část souboru je přípravkou, kde se mohou mladí hudebníci seznámit se specifiky hry na ruční zvonky a připravit na koncertování se svými staršími kolegy.