Nařízené lékařem, KHS (PCR testy)

• Nařízené praktickými lékaři nebo Krajskou hygienickou stanicí (PCR testy)

Odběrové centrum pro PCR testy se nachází v prostorách infekční ambulance Vsetínské nemocnice (pavilon K, Čtyřlístek, vstup z nájezdové rampy, samostatným – označeným vchodem).

Provádíme vyšetření přítomnosti SARS-CoV-2 metodou RT PCR u pacientů indikovaných k odběru praktickými lékaři nebo Krajskou hygienickou stanicí (KHS), pouze po předchozím objednání prostřednictvím rezervačního kalendáře (viz níže). Neprovádíme testy PCR pro samoplátce.

Při využívání rezervačního kalendáře zadávejte, prosím, na jeden termín vždy jen jednu osobu. Další osoby v termínu nebudou akceptovány. Děkujeme za pochopení

Informace v čase od 14.00 do 15.00 hodin (ve dnech pondělí až pátek) na tel. 571 818 384. Mimo tuto dobu je personál v odběrovém místě a provádí odběry.

Informace pro pacienty:

• Žádáme pacienty, aby preferovali dopravu osobním automobilem, přijížděli až ke vstupu do budovy nájezdovou rampou. Aby se všichni řídili instrukcemi zdravotníků i pokyny na vstupních dveřích, do budovy vstupovali pouze s rouškou či jinou ochranou dýchacích cest a po odběru se v areálu nemocnice dále nezdržovali.
  • Neprovádíme testy COVID-19 pro samoplátce ani nevystavujeme potvrzení!

Kdo mi sdělí výsledky?

• Jestliže jsou výsledky testu NEGATIVNÍ, dostanete tuto informaci z laboratoře do 48 hodin prostřednictvím SMS zprávy.
  • Informace o POZITIVNÍM  výsledku Vám sdělí Krajská hygienická stanice, která bude informovat rovněž o následném postupu.
  • Do doby výsledku se chovejte zodpovědně, dodržujte doporučená pravidla (nošení roušky či jiného prostředku k ochraně dýchacích cest, nesdružování se na veřejnosti, dodržování správné hygieny rukou, neúčastnění se hromadných akcí či společenských akcí s větším počtem zúčastněných osob).
  • Ohledně výsledků odběrové centrum Vsetínské nemocnice ani infekční ambulanci, prosím, nekontaktujte! Analýza vzorků probíhá mimo Vsetínskou nemocnici, nemůžeme Vám v urgenci či v odpovědích na Vaše dotazy pomoci.

Vyšetření pro samoplátce provádějí:

• v Kroměřížské nemocnici, informace ZDE
  • v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí, informace ZDE
  • v Krajské nemocnici Tomáše Bati, informace ZDE
  • seznam všech odběrových míst v ČR ZDE.

Další informace a materiály:

• Informace pro pacienty testované ve Vsetínské nemocnici na COVID ZDE
  • Mám příznaky onemocnění COVID – 19 (materiál ministerstva zdravotnictví) ZDE
  • Byl/a jsem v kontaktu s osobou s nákazou COVID -19 (materiál ministerstva zdravotnictví) ZDE

Dodržujte pravidla: