Bezpásové monitorování: použití i ve sprše či vaně

Revoluční přístup k monitorování stavu plodu v průběhu porodu mohou nově vyzkoušet také rodičky ve Vsetínské nemocnici. Gynekologicko-porodnické oddělení nabízí pohodlné moderní bezpásové monitorování miminka.

Monitorování srdečního tepu miminka je nedílnou součástí porodního procesu. Novinka nabízí maximální komfort rodící ženy. „Nejsou nutné žádné fixační pásy či kabelové připojení a maminky jistě ocení volnost v pohybu při monitorování. Nalepovací elektrody jsou jednorázovým materiálem, určeným pro jednu maminku, hodnota je 1.900 Kč. Díky vodotěsnosti umožňují použití ve sprše či vaně. Sondy mají rovněž vysokou citlivost a mohou je tedy využít i maminky s vyšším BMI,“ vysvětlila vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Bc. Petra Kašparová.

Informace si přečtete i ve zpravodaji Vsetínská nemocnice a.s. informuje 1/2021