Děkuji za záchranu vnuka, napsala nám paní Miroslava

Do rukou se nám dostává řada poděkování, která průběžně zveřejňujeme v rubrice Napsali jste námpřečíst si zde můžete i řadu dalších dopisů od pacientů a příbuzných. 


  • Děkuji za záchranu vnuka

Vážení,  děkujeme moc  za  promptní záchranu  našeho  jedenáctiletého vnuka, s  nímž   jsem se u vás v nemocnici ocitla 22. 7. 2019. Bezvadní byli už „rychlíci”, kteří  nás  přivezli z hotelu na dětské oddělení, a potom všechny lékařky, sestřičky, primář na dětském  a na různých jiných odděleních, a  další lékaři, kde vnouček absolvoval vyšetření. Nikdo nebyl naštvaný, že je noc  a že musí pracovat. Díky, díky.  Miroslava J., Český Těšín, srpen 2019

  • Poděkování týmu ONP

Poděkování týmu oddělení následné péče od pacientky z Lidečka není zapotřebí nijak komentovat. Děkujeme

  •      Nevíte ani, co pro lidi děláte

Dobrý den, chci touto cestou velmi poděkovat za úžasnou pomoc a přístup k mému nemocnému tatínkovi Františku M. A zároveň chci, abyste věděli, co se děje na druhé straně, kdy máte člověka, kterého milujete, a já žiji na druhém konci republiky, a najednou zjistíte, že je v nepohodě, a to velmi, odváželi ho z domova na nosítkách! Nikdo neví, co jsem prožívala než jsem včera konečně dorazila do nemocnice, a k mému překvapení, táta se mi jevil stabilizovaný a v rámci možností v pohodě! Děkuji, že mu pomáháte!!! Táta je zlatý člověk a zaslouží si to. Děkuji ošetřujícímu lékaři panu K. za detailní vysvětlení celé situace, a věřím, že se z té „šlamastyky” dostane! Moc děkuji a jsem moc vděčná! Nevíte ani, co pro lidi děláte!!!
S pozdravem (a poděkováním i dalšímu personálu jednotky intenzivní péče interního oddělení Vsetínské nemocnice) Romana P., srpen 2019

 

  • Nemohu šetřit superlativy na osobu pana doktora

Dobrý den, paní ředitelko, ač s jistým zpožděním, přesto chci projevit svůj velký dík za zprostředkování interního a kardiologického vyšetření mého tatínka, pana Josefa M., u pana doktora Palackého. Nemohu šetřit superlativy na jeho osobu, jelikož projevil nejen svou nepopíratelnou a nezpochybnitelnou profesionalitu, ale také lidskost a upřímný zájem o pacienta. Zároveň projevuji svůj obrovský dík zdravotní sestře křestním jménem Dáša, která se v ordinaci pana doktora k mému afatickému a nedoslýchavému otci chovala velmi vstřícně a s obdivuhodnou trpělivostí. S obdivem a úctou Miroslava J., srpen 2019       

 

  • Poděkování porodnímu oddělení: byla to ideální spolupráce s ideálním výsledkem

Je to rok, co jsme porodila svého druhého syna ve vaší porodnici. Stále je to pro mě životní zážitek. Práce doma mě vzaly čas, ale cítím stále jako svou povinnost i takto opožděně velmi poděkovat paní doktorce Eliášové za trpělivou pomoc a příjemnou atmosféru. A samozřejmě všem sestřičkám. Můj první porod skončil císařským řezem, a tak jsem chtěla druhé dítko rodit přirozeně. Přirozený porod byl pro mě výzvou, na kterou jsem se hodně připravovala, jak informačně, tak cvičením a relaxacemi. A musím říci, že je to něco nádherného. A že to ženu dokáže naplnit. Ale věděla jsem, že veškerá příprava bude marná, pokud nenarazím na příjemné a klidné prostředí, vlídný personál, který podpoří dobrou atmosféru. Jak mi říkala moje gynekoložka, porod je o hlavě. A člověk může lehce propadnout nervozitě, pokud je sám, neví si rady, někdo je na něj nepříjemný, nebo se cítí neinformovaný či pod tlakem. Vážím si profesionality. Porod byl dlouhý a nikdo mi nedal najevo ani v nejmenším, že to může být problém. Tudíž jsem nepodlehla nervozitě. 

Paní doktorka mi nechala prostor. Takže kontroly a vyšetření prováděla po domluvě v okamžiku, kdy jsem byla schopna přesunu. Což teda přišlo jako zázrakem při konci domluveného časového limitu, do kdy kontrolu musela provést. Takže její trpělivost opravdu přinášela růže. Po kontrole jsme zvolili jinou polohu, která přinesla viditelný posun dítěte. Což se mi zdálo v čase předtím nemožné podniknout. Možnost využít pomůcek je opět další výhoda, kterou chci pochválit a určitě doporučuji jejich využívání. Na začátku byl míč skvělý na uvolnění, ale na konci jsem měla pocit, že dítě brzdí. Vzpomněla jsem si na kamarádku a její porod, kdy využila porodní stoličku. Okamžitě mi ji sestřičky donesly. A opravdu jsem opět pociťovala posun. Dále mi pomohla aromaterapie. Moje domněnka, že na ni nejsem citlivá, se nepotvrdila. Vůně rozmarýnu v momentě, kdy jsem ztrácela víru, protože v pokoji přece jen sledovala hodiny, mě neskutečně uvolnila a zas jsem nabyla sebevědomí. 

Jelikož se v aromaterapii nevyznám, toto mi nakapala kamarádka, která mě doprovázela u porodu. Podporou porodu se zabývá, jí také patří velký dík. Bylo ale moc milé, že ji váš personál respektoval. Doprovod, který je odborně vzdělán a zároveň je s ženou po celou dobu porodu, je ideální. Musí se ale jednat o osobu, které žena důvěřuje, nesmí vyvolávat konflikt s personálem nebo naopak personál ji nesmí shazovat. Což je těžké najít, dosáhnout toho. Jsem tedy potěšena, že jsem měla takové štěstí a tuto osobu našla. Díky oboustranným domluvám a klidu bez předsudků, jsme se  po porodu společně (jak paní doktorka se sestrami, tak já s kamarádkou) shodly, že se jednalo o ideální spolupráci s ideálním výsledkem. Ještě jednou děkuje Jana R., dopis doručen v srpnu 2019


Jsme rádi, pokud se dozvídáme, že jste byli spokojeni s péčí poskytnutou v naší nemocnici. Své dopisy můžete směřovat na adresu Vsetínská nemocnice a.s., Nemocniční 955, 755 01 Vsetín. Pokud se rozhodnete pro e-mail, pak pište na e-mail: sekretariat@nemocnice-vs.cz. Vaše pochvaly a poděkování předáme oceněným oddělením. Děkujeme Vám.
Pozn.: Z důvodu ochrany osobních dat zveřejňujeme pouze zkrácené jméno pisatelů, originály korespondence jsou uloženy u manažera kvality.