Den s nemocnicí přinese již poosmé prevenci i poznání

Program pro školáky i prevenci pro dospělé přinese v pořadí již osmý Den s nemocnicí, který se uskuteční v pátek 9. června 2023 od 9.00 do 14.00 hodin v areálu Vsetínské nemocnice. Kromě mnoha stanovišť se zdravotnickým zaměřením se budou moci účastníci projít také obří maketou tlustého střeva a dozvědět se více o nemocech zažívacího traktu i jejich prevenci.

Pro dospělé je připraven nácvik první pomoci, ale také měření hydratace pleti a BMI hodnot, krevního tlaku, hladiny cukru v krvi, vyzkoušet si mohou samovyšetření prsu a varlat na modelu. Poradit se mohou s fyzioterapeuty, v době mezi 10.00 a 12.00 hodinou bude k dispozici konzultace s nutriční terapeutkou, a to přímo v nutriční poradně v přízemí pavilonu G.

Nácvik první pomoci je připraven i pro školáky, a to včetně transportu zraněného, v areálu Vsetínské nemocnice najdou i stanoviště zdravé výživy, nahlédnout mohou do převozové sanitky, soutěžní formou poznávat lidské tělo. Starší žáci si prohlédnou některou z laboratoří, zázemí pro dárce krve, zacvičit si, ale také dozvědět se, jaká je první pomoc u intoxikovaného pacienta. Tento program si cíleně připravili zdravotníci ARO. Školní kolektivy je zapotřebí přihlásit na pracovišti PR a marketingu, plackova@nemocnice-vs.cz, tel. 571 818 106.

Všechny věkové skupiny pak mohou navštívit poradnu s personalistou, kde se dozvědí, jaké vzdělání je potřebné pro práci ve zdravotnictví, jak fungují stipendia, benefity. „Připravujeme speciální programy pro základní školy, kde hovoříme o možnostech uplatnění ve zdravotnictví. Den s nemocnicí je další příležitostí, jak všem zájemcům nemocnici a zdravotnictví představit,“ uvedla vedoucí personálního oddělení Ing. Eva Kurtinová. Významnými partnery akce jsou partnerská zdravotnická škola (MG, SZŠ a VOŠZ Vsetín), Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR a společnost Kayaku Safety Systems.

Ve formátu pdf: den s nemocnicí 2023