MUDr. Radim Slováček hovoří o cestě k chirurgii, operacích ve Vsetíně i profesi sester

Ve druhém vydání magazínu s nemocniční tematikou MAGNET najdete v rubrice OSOBNOST MEZI ČTYŘMA OČIMA rozhovor s primářem chirurgického oddělení Vsetínské nemocnice MUDr. Radimem Slováčkem, kde odpovídá na dotazy o jeho cestě k chirurgii, operacích ve Vsetíně, zdravotních specifikách Valašska, prestiži povolání sester, spolupráci mezi nemocnicemi ve Zlínském kraji, ale i plánech do budoucna.

„Mým dlouhodobým plánem je pomáhat ve výchově erudovaných chirurgů. V posledním roce se nám podařilo atestovat dalšího lékaře, máme ve svém středu lékařku s atestací z onkochirurgie. V krajských nemocnicích jsou pouze dva takto graduovaní lékaři, což je pro naši nemocnici velká pocta. Vychovávat nové lékaře je určitě dobrý trend a u nás máme tento systém dobře nastavený,“ vysvětluje v rozhovoru MUDr. Radim Slováček.

Rozhovor v plném znění: rozhovor magnet MUDrSlováček2