Nemocnice má nové náměstky: ekonomického a provozního

Ekonomického a provozního náměstka má od ledna 2020 Vsetínská nemocnice. Ekonomiku dostal nově na starost Ing. Martin Rais, provozní záležitosti Ing. Ladislav Kašpar. K obsazení funkcí došlo na základě výběrových řízení, oba náměstci již byli zaměstnáni ve Vsetínské nemocnici a mají dlouholeté zkušenosti ve svých oborech. Organizační změnou nedojde k nárůstu počtu zaměstnanců ani mzdových prostředků.

Ekonomický náměstek Ing. Martin Rais má na starost ekonomické oddělení, lékárnu včetně skladů, oddělení informačních systémů a centrální nákup. „Nechystám žádné velké změny, systém dlouhodobě funguje bez větších problémů. V prvním roce bude mým úkolem především čerpání dotací, vedení projektů,“ zhodnotil Ing. Rais. Do Vsetínské nemocnice nastoupil v dubnu 2019, věnoval se oblasti evropských dotací. Sám má již více než dvacetiletou praxi ve zdravotnictví, pracoval v novojičínské nemocnici na řadě vedoucích pozicí, včetně hospodářsko-technického náměstka. Šest let byl ředitelem nemocnice v Bílovci.

Ing. Ladislav Kašpar, který nově zastává funkci provozního náměstka, pracuje ve Vsetínské nemocnici již od roku 1980, v pozici vedoucího provozního odboru od roku 2000. Řízení mnohých činností, důležitých pro chod celé nemocnice, již měl dosud v náplni práce, například stravování, dopravu, správu a pronájem majetku, energetiku, oblast pojištění, řešení škod a podobně. „Mým cílem je pokračovat v započatém a systém nadále zdokonalovat,“ komentoval.

• Ing. Filip Holzmüller

• provozní náměstek
  • tel.: +420 571 490 140

Po změně v představenstvu společnosti před třemi lety, kdy byla zrušena pozice náměstka pro HTS, všechny tyto náročné činnosti zůstaly v přímé kompetenci ředitelky, což v dlouhodobém horizontu nebylo možné. Navíc v posledním roce přibyla řada činností s řízením dotačních projektů a navazujících činností. Nově má Vsetínská nemocnice pětici náměstků: kromě Ing. Ladislava Kašpara a Ing. Martina Raise, dále MUDr. Martina Metelku (léčebná péče), Ing. Martina Pavlicu (personální řízení), Mgr. Pavla Šupku (ošetřovatelská péče). Oddělení zdravotních pojišťoven, pracoviště manažera kvality, tiskové mluvčí (manažerka PR), právníka a pověřenec DPO zůstávají i nadále pod přímým řízením ředitelky Vsetínské nemocnice Ing. Věry Prouskové. Další info o vedení Vsetínské nemocnice ZDE.

Informace najdete ve vydání zpravodaje 1/2020 Vsetínská nemocnice a.s. informuje.

VSETÍNSKÁ_NEMOCNICE_INFORMUJE_1_2020_SMALL

Archiv zpravodaje Vsetínská nemocnice informuje ZDE.